bugün

aldatan erkeklerin genlerinde problem olmasi. ben demiyorum efendim isvecli (isvicreli degil)bilim adamlari diyor. vasopressin hormonu uzerinde etkili olan bir gen bulmuslar. bu gene sahip olanlar aldatiyormus ve evlenmek dahi istemiyorlarmis aslinda.
(bkz: aldatan kadinlarin sorunu genlerinde)
(bkz: aldatılan kadinin sorunu gendinde)
(bkz: erkeklerin genleri çüklerinde)
evlenme ve aldatma bilmecesi aynı denklem içinde geçtiğinde mba üzerinde yükselen değerler nedeniyle "bu dahil bütün genellemeler yanlıştır" şeklinde buradan anılmayı hak ediyor freud.*
(bkz: aldatirken yakalanan erkek replikleri)*
genlerin 4 günde asimile olması sonucu, u dönüşü yapmasına neden olan teoridir.
kadınlarda annelik içgüdüsü erkeklerde ise tohum saçma içgüdüsü erkekler aslında hiçbirzaman aldatmaz bu bir içgüdüdür ve kadını bir birey olarak değil yapılması gereken bir görev olarak algılar.

aldatan ! erkeklere baktığınızda metresi eşinin 10 da 1 i kadar bile güzel değildir.
ve şöyle klasik diyaloglar gelişmiştir.

" yolda görsen suratına tükürmezsin bu çirkin karı için mi beni aldattın" der çoğu bayan
fakat erkek için güzel ya da çirkin olmasının bir önemi yoktur. o sadece yapılması gereken bir görevdir ve yapılmıştır.

kendimden örnek veriyorum şimdi

gezersiniz cafeye gidersiniz kimse yüzünüze bakmaz fakat bir kız arkadaşınızla gidersiniz yoldaki veya cafedeki bütün kızların gözü sizin üzerinizdedir yanında
erkek arkadaşı hatta kocası olsa dahi

evveliyatta kısabir dönem nişanlı kaldım işte o zaman kadınların iç dünyasını
çözdüm.

parmağıma o yüzüğü takmaz olaydım çevremde herkesin bana bakışları bir anda değişti
aleni çıkma teklifleri aldım bekar kızlardan, evli bayanlardan hatta teyze diye hitap ettiğim komşulardan direk yatak teklifi aldım

o bayanların amacı benimle yatmak değil sadece başka bir kadını yani nişanlımı
alt etmek bütün dertlerinin bu olduğunun farkındaydım

evet kadınlar arasındaki en büyük sorun budur "kıskançlık"
hiçbir kadın diğer bir kadını çekemez elbisesini,makyajını,bacaklarını,göğüslerini,kalçalarını
sosyal durumunu hatta kocasını bile kıskanır.

çevrem bu tarz gördüğüm ve duyduğum hikayelerle doludur.başka şehirdeki evli erkeklerle
de konuşma fırsatım oldu ve onlardada birebir aynı hikayeler ve hepsi sessizce bekliyorlar

hatta birisi şöyle demişti

"karımın en yakın arkadaşının ve bize hergün misafirliğe gelen kişinin bana yatma teklifi ettiğini nasıl söylebilirim ki" demişti.

kadınların en büyük düşmanları kadınlardır.

hiçbir erkek aldatmaz; aldatmak zorunda bırakılır.

lakin beyin çok şeye muktedirdir bu durumun üstesinden gelebilceğinizden eminim
diğer aldatmayan erkekler gibi.
ulen yap yap suçu genlere at. biz bu işi biliyoruz yeminlen.
bir diğer suç atma versiyonu için;
(bkz: şeytana uymak)
ya da beyinlerinde.
sorun genlerde değil iki kaşın arasında teslim olunan nefistedir.