bugün

aslen aldatmak, gerçekten de çetin bir münazaraya malzeme olabilecek bir konudur. ancak ben onun yerine, halk arasında söylenegelmiş bir cümleyi hatırlatmayı seçtim.

var mıdır böyle bir şey? aldatan aldatılır mı gerçekten? etme bulma dünyası mı?

belki biri de çıkar der ki, "aga sene 97 ben hatunu aldattım ama sonra tık olmadı, şuan mutluyuz". saygı duyarım.

peki aldatılmadığınızdan emin misiniz? hiç kimse aldatmasa, kimse de aldatılmaz beyler, illa aynştayna bağlatamayın burada.
(bkz: ilahi adalet)
büyük bir hiziptir.kişiyi kendi silahı ile vurmuşsunuzdur ve savunmasız kalır.
eden bulur,aldatan aldatılır anlamına gelen bir arapça sözüde vardır ki o da ,men dagga duggadır.
aldatan aldatılır, o aldatanı da aldatırlar ve bu böyle devam eder gider. kısır döngü bulaşmamak lazım.
pek inanmadığım söylem. keşke inansam, inanabilsem. çok isterdim. ama malesef öyle olmuyor. kandırmayalım kendimizi.
klişe bir yanılgıdır.
aldanan aldatır.
aldatılan aldatır.
aldatılan alttan alır.
sevişmeye devam. *
ihtimali olan bir durumdur.ancak aldattığı için aldatılmışsa durum vahimdir.
(bkz: karma)

"iyi şeyler yaparsan başına iyi şeyler gelir." Mantığını benimseyen kişinin söyleyebileceği bir cümledir. Ancak her kötülükte kötü bir şey yaptığı için insanın başına gelmez.

Her aldatan aldatılmaz. insanların sadakat bağları farklıdır ve bazı insanlar aldatmaya tercih edebilir ancak onu da aldatacak kişi/ler bunu seçmeyebilir.
dünyanın en büyük yalanıdır. aldatılmadan defalarca aldatılmış birisi olarak bunu söylüyorum. madem böyle bir kural var o zaman bundan sonrakileri defalarca aldatma hakkına otomatikman sahip oluyorum.

kadınlara hak ettiklerini yaşatmak lazım. kadın denen yaratık aldatılmayı ve aşağılanmayı hak ediyor aşık olunmayı değil. çünkü bu yaratıklar kendilerini aldatan, aşağılayan ve s.kip bırakanların peşinde koşarken aşkı ezip geçiyorlar.
daha doğru olan bir önerme vardır ki o da şudur; aldatan aldanır.
aldatılan insan; aldatıldıldığını muhakkak hisseder. bilmese, duymasa bile, karşısındakinin dokunuşundan, bakışından, kokusundan anlar. bunu anlayan kişi sevgilisinden soğur ve etrafına daha bir alıcı gözüyle bakmaya başlar. aldatılan kişinin ahlakı zayıfsa; bedenen de aldatır. ahlakı zayıf olmayanların alıcı gözüyle bakması bile aldatmadır. durum bundan ibarettir dostlarım.
--spoiler--
iteni iterler. bunu sakın unutma. bu hayatın gerçeklerinden biridir. itenler itilir.
(bkz: the thin red line)
--spoiler--
her zaman kadınlara sende kocanı elinden kaçırmasaydın kendine biraz dikkat etseydin... gibi yapmacıklardan usandım. zaten aldatmak isteyen her yerde aldatır. tüm erkeklerde böyledir. elindekiyle yetinmez. sürekli başkalarını onun gözdedesidir. bunun içinde aşka ve evliliğe inanmıyorum.
Geçen ted talks'da izledim. Batıdaki çiftlerin %40 civarında iki taraf da %70'ında da tek taraf aldatıyor. Aldatmanın olmadığı evlilik sayısı üçte birden az diyorlardı. Aynı araştırma kadınların daha çok aldattığını söylemişti. Aldatılan aldatmayabilir, aldatmayan da aldatılabilir. Bunlar hep evrimsel gelişmişlik meselesi.
Allah bizi öyle godoşlardan gavatlardan korusun.

Nefs hepimizde var hepimizin bu zina belasına düşme potansiyeli var evliya değiliz sonuçta mesele her şeyin farkında olmak şuurlu olmak diye düşünüyorum.

Affedersiniz bi yarak sizde yok.
güncel Önemli Başlıklar