bugün

Hafızayı biraz zorluyorum ama net. Bir şey yok..
evet 541 liraydı ve annem onunla bir tencere al ve içinde süt kaynatalım bereketli olur demişti. maalesef !...
asgari ücret azdı ama alım gücü de fazlaydı. iyi günlerdi allahın probisi 12 lira amk. iş buldum ama sevinemiyorum ne alabileceğim ben? ne için yaşıyoruz amk?. sebep olan anadolu çomarlarının karısını sikeyim.
M. Ö 3000 falan günlük 20 liraya hayat kurtarıyordum.
çalışma hayatına daha yeni başladığım için elbette hatırlıyorum. yarısıyla bitci'ye girip bitcoin almıştım. nasılsa bir süre daha ailemle yaşamayı planlıyorum. az buçuk yatırımın zararı olmaz.
480 YTL. 16 yaşında bir lise öğrencisiyken yaz döneminde 12 saat ayakta kalarak garsonluk yapıyordum felâket yoruluyordum ama kendi paramı kazanmak istediğim şeyler için anne babama, ablama minnet etmemek çok tatlı gelmişti.

ilk defa çalıştığınız iş bu kadar yorucu olunca sonradan yaptığınız hiçbir iş yorucu gelmiyor.

Edit: o sene çeyrek altın fiyatlarına baktım 11 adet çeyrek altın alınıyormuş maaşımla. Şimdi asgari ücretle 4 tane bile alınmıyor.
Osmanlı mecidiyesiydi.
Üniversitede turist rehberliği yapmıştım. 100 milyon gibi bir para kazanmıştım 3 gün boyunca günde 20 saate yakın çalışarak. Ama o zaman için güzel paraydı asgari ücretten falan baya da fazlaydı. 3 gün boyunca kral alem yapmıştık sonra. Hey gdi günler hey.
Kücükken bir kaç gün birisinin hayvanlarıni gütmüştüm ve bana bir kaç koy tavugu yumurtası ve koleksiyonluk delikli para vermişti.
ilk maaşım 7.000, bugünkü maaşım performansa göre değişiyor. Yüzde 30 prim usulü dolayısıyla Son ay 27 bin Türk lirası aldım.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.