bugün

imzalattigi-akil-almaz-sozlesme/amp/

Bir yerde okumuştum çok mutsuz bir evlilik imiş.

https://www.sozcu.com.tr/...tigi-akil-almaz-sozlesme/
pek fotojenik değilmiş.
dayısının kızıdır.
arkadaşlar sorunu çözmeye geldim.

einstein abimiz iki kez evlenmiş. ilki mileva maric, ki kendisi şu hanımefendiymiş.

görsel

meliva maric hanımdan iki erkek çocuk sahibi olmuş. kendisi üniversite aşkıymış ama albert abi bilimle kafayı fazla bozunca, meliva hanım kezbanlığa başlamış. albet abi de sözleşme imzalatmış. sözleşmede bir madde var ki boşanma sebebini açıka ifade ediyor.

-toplum içinde beni aşağılamayacaksın.

maddeye bak amk! sen koskoca albert einstein ol, karın olacak kezban seni milletin içinde aşağılasın. izafiyet teorisini kafasının ortasına kodummuydu uzatmak lazım. albert abi de öyle yapmış zati. sözleşmeden 5 ay sonra ayrılmışlar.

bu aplamız da ikinci eşi elsa. karlar kraliçesi elsa gibi buz suratlı maşallah. ikinci eşini pek araştırasım gelmedi sıfata bakınca. neyse allah rahmet eylesin ölmüş etmiş arkasından konuşmaya gerek yok.

görsel
Einstein'nın bir lafı var. Uzayı bile anladım ama kadınları anlamadım diye.
adamın neden kafayı başka yerlere taktı anlaşılıyor dedirtendir. suratsız ya !
ilk karısı oldukça zeki bir kadınmış albert abimiz ve eşi üniversitedeyken yakınlaşıyorlar vw yenge hamile kalıyor bunub üzerine apar topar evleniyorlar albert abimiz bilimde basamakları teker teker tırmanırken yengemiz ev işleri ve çocuklar içinde boğulup kalıyor ve sorunlar başlıyor kimilerine göre izafiyet teorisinin geliştirilmesinde ilk eşinin de katkısı vardır. Ki ben de bu şekilde düşünüyorum zavallı kadın acaba ne umdu da ne buldu. Başlamadan biten bir kariyer ve hayal kırıklığı...