bugün

albert einstein hakkındaki acı ama gerçek durum.

evet, einstein'a bilim adamı diyenlere acıyorum. bu adamın yahudi olmasından, daha doğrusu gizli bir loca üyesi olmasından ve anti nazist olma popülerliğini kullanmış olmasından başka hiçbir özelliği yok. alelade bir fizikçi işte. söylediği şeylerin çoğu ya masal ya da kanıtlanamayacak bir durumun öngörüsü.

mesela, genel ve özel görelilik kuramlarında anlatmaya çalıştığı, ışık hızına ulaşıldığında zamanın eğilip bükülmesi durumu, asla kanıtlanamayacak boş bir iddia. kuantum teoremi ile ilgili söylemleri de benzer şekilde absürd ve gereksiz. niels bohr'a, belirlenemezlik ilkesinin deneyle çürütülebileceğini düşündürmüş ama bohr gerekli açıklamaları bularak belirsizlik ilkesinin yaygın olarak geçerli olduğunu ispatlamıştır.

dolayısıyla einstein, tıpkı jules verne gibi bir hayalbazdır; bilim adamı filan değildir. tırt ve gereksiz bir adamdır. en azından çoook uzun yıllar boyunca ispatlanamayacak savlar ortaya koymaktan başka bir numarası yoktur.

einstein biliminin insana hiçbir getirisi de olmaz zaten. mesela edison, icadıyla bizi aydınlatmış, marconi radyoyu bularak sesi iletmemizi sağlamış, tesla, wireless'in icadına ön ayak olmuş ve alternatif akımı bizlere sunmuş bla bla bla...

matematikten daha soyut söylemleri vardır einstein'ın ve bilim açısından da geçersizdir bu söyledikleri. andromeda galaksisinde, uzaylıların yaşayabileceğini düşündürmek ve iddia etmek gibi düşünün bu durumu. asla tersini de kanıtlayamazsın ama hayata katkısı da koca bir "sıfır" olan bir zırvadır bu, ehe.
(bkz: alelade bir fizikçi)
einstein alman teorik fizikçidir. burada herhalde teoriğin altını çizmekte yarar var, anlayan bünyeler için. bilim adamları birşeyler icat edebilirler fakat her icatçı bir bilim adamı değildir. tesla, bir bilim adamıdır fakat pet şişenin vidalı kapağını bulan adam bilimadamı değildir örneğin.
einstein'in bilimsel bazı çalışmalarından da bahsedilim ve tamamlayalım o zaman.

(bkz: genel ve özel görelilik kuramı)
(bkz: kütle-enerji eşitliği)
(bkz: fotoelektrik etki)
(bkz: brown hareketi ve istatistiksel fizik)
(bkz: bose-einstein istatistiği)
(bkz: kuantum fiziği ve belirsizlik ilkesi)
(bkz: birleşik alan kuramı)
tanım:derin mevzudur.

savaş dönemi teorik fiziğinde yazılan her makale ya da her ortaya koyulan teori einstein'in onayına kadar pek ilgilenilmeyen,lüzumsuz teori ve makaleler olarak kalırdı.
kıssadan hisse:bilim insanı olmadığı yanlıştır, velev ki değil o halde gerçekten önemli bir insandır.
"aldığımız eğitim öğretim külliyen yalan yani" dedirten kelam.
görsel
anlamayana bilgiyi veremezsin einstein neyapsın .
arap atı gibi koşa koşa ayar vermeye çalışanları görünce sazan.avi olan önermedir.
halbuki herkes bilir einstein en büyük bilim adamlarından biridir.
yanlış bir önermedir. einstein dan bize kalan hiçbir önerme boş değildir. aslında bu iş üzerinde olanlar anlar mantık ve zekayla yoğrulmuş kuramlardır.
- ateşi mi yoksa, yerçekimini mi bulmuş?
- tekerleği mi icat etmiş?
- bildiğimiz, atom bombasının yapımına vesile olarak sam amca'yı dünyanın başına tebelleş etmiş.

milletin kafası daha fiziğe basmazken, adam kalkmış! 'kuantum fiziği' diyor, 'belirsizlik ilkesi' diyor, 'brown hareketi' diyor! benim bildiğim, bir 'brown' var o da, ortaokul ingilizce kitaplarındaki 'mrs. brown'*.

edit: yazım kuralları.
behram kurşunoğlu, erwin schrödinger ve bohr gibi bilim adamlarının düşüncelerini çalıp çırpıp kendisininmiş gibi yansıtması durumlarıyla perçinlenen realite.
1.si radyoyu icat eden marconi değil nicola tesladır. Amerikan patent kurumu radyo patentini nicola tesla'ya vermiş daha sonra iptal edip marconiye vermiş nicola tesla öldükten 4 yıl sonra tekrar gerçek sahibi nikola teslaya vermiştir.

2.si nikola tesla wirelles teknolojisini bulunmasına ön ayak olmamış adam resmen kendi bulmuştur. Patenti nikola tesla almıştır.

3.sü fizik bilimi kendi içinde alt dallara ayrılır albert amcamında mensubu olduğu teorik fizik bunun içindedir. Öne sürdüğü iddiaların doğruluğu matematiksel olarak ispatlanmıştır. Uygulama olarak ispatlanması mümkün olmadığı gibi yanlış olduğunun ispatlanmasıda mümkün değildir.

Ayrıca senin bilim adamı değil dediğin adam fotoelektrik buluşu ile nobel fizik ödülü almıştır.

Nobel fizik ödülünü almış albert amcama bilim adamı değil diyen zihniyet utansın.

(bkz: paçalarından cahillik akan yazar)
master of the lightning belgeselini izleyenin kendisini bir bok sandığı iddiadır. hee, o belgeseli ben de izledim ama koyun gibi inanmadım sizler gibi, ehe.
itfaiye memurudur.
emlakçıdır aslında.
(bkz: atom)*
overlokçudur aslında.
"sen de adam değilsin ama bir şekilde nüfusa kaydetmişler" diye cevaplanabilecek önerme
hatta adam değildir.
ahmet çakar
1.si belgeseller belgeler ışığında hazırlanır. Şimşeklerin efendisi belgeselinde söylenen varolan şeylerdir.

2.si senin işkembeden sallayarak değil meslektaşım hakkında bildiklerim hakkında konuşuyorum.

Şeklinde cevap vereceğim yazar saçmalaması.
hakli adam . einstein aslinda bizim mahallenin manavidir. dedem buldu o kuramlarin hepsini ama dedem adinin duyulmasini istemedi einsteine verdi. sonuc olarak einstein bilim adamidir.
her gördüğü belgesele iman eden ağır liseli zihniyetlilerin anlayamayacağı realite. bunlar illuminati belgeseli izleyince öyle, zeitgeist belgeseli izleyince böyle, fethullah gülen videosu izleyince şöyle olurlar. itibar edilmemeli, ehe.
(bkz: einstein a aptal demek)
doğru bir önermedir. kendisi taş kömürü işletmelerinden emekli olmuş bir işçidir.
(bkz: yiğidi öldür hakkını yeme)