bugün

albert einstein akıllı olsun , ne demek izafiyet, ne demek relativite.

ben artık çabuk geçsin istediğim zamanlarda işkence çekmeyeyim istiyorum, bitmesin dediğim anlar uçup gitmesin artık.
kabul etmiyorum arkadaşım.

askerdeydim ben; şafak 30 demişken şafak 29 diyene kadar 5 gün geçti. bize yazık değil mi?

kahrolsun görecelilik, yaşasın sevdiceğin yanında sınırsız kalma hakkı.

bir kelebeğin ömrü bir gündür ya hani mesela, bu kelebeğine göre değişir mi?

değişmesin. zaman bizim duygularımıza, içimizde bulunduğumuz ruh haline göre eğilip bükülmesin.

zaman zamanlığını bilsin, einstein akıllı olsun.
einstein akıllı olsun evet, yanlış çözmüş olayı çünkü. zaman değişsin bizim duygularımıza göre hem. çabuk geçsin istiyorsak çabuk geçsin, dursun istiyorsak da dursun oracık da. mesela perşembe den sonra dursun zaman, geçmesin hiç. * *
-albert einstein akıllı olsun akıllı.
-e zaten akıllı değil mi hocam?
-evet maşallah çok akıllı. ben de dua niyetine söyledim zaten.
-he tamam.
-öyle orada burada görelilik, rölativite falan gibi laflar edip asabımı bozmasın.
-nasıl yani?
-akıllı olsun, efendi olsun 2 dakka.
-kendine gel hoca.
isaac newton gibi bir değerli bilim adamının yanında sen kendini ne sanıyosun düdük makarnası derler adama.

hangi gün doğdun bilen yok. geçmiş bana yok izafiyet yok bıdı bıdı.
senin bulduğun izafiyet acıdan başka bişii vermiyor adama.
ama newton öyle mi? bak yerçekimini bulmasaydı, elma bu kadar ucuz olmayacaktı pazarda.

albert einstein akıllı olsun , almayayım aklını.
albert einstein'dan daha akıllı olduğunu düşünen birinin, albert einstein'a olan tavsiyesidir.
vakti zamanında adolf hitler tarafından söylenmiş olması muhtemel bir tehdit sözü.
konu einstein olunca bu ayar sözünün de, "albert einstein biraz da aptal olsun" şeklinde değiştirilmesi daha mantıklıdır.
ancak o zaman anlayabilir söylenen sözün anlamını.
albert eintein a ayar çekmektir.