1. 1.
  başlığın tam hali, "berat albayrak ın en büyük talihsizliği damat sıfatının başarısının önüne geçmesi" şeklindedir sevgili damat severler.

  cumhurbaşkanımız sayın recep tayyip erdoğan beyanı. bu şekilde bir beyanda bulunmuş sayın erdoğan, berat albayrak'ın enerjide ve ekonomide büyük başarılara imza attığını dillendirmiş.

  ardından ise damat sıfatının öne çıkmasıyla bu başarılarının gölgelendiğini ve albayrak ın en büyük talihsizliğinin bu olduğunu eklemiş. o zaman bende sormak istiyorum-

  sizinle olan aile ilişkisi yapacaklarının önüne geçmesi muhakkak bir kişinin böyle bir mevkiye getirilmesi kararı doğru muydu?

  ha; o tarihte berat albayrak'tan daha ehil, daha liyakatli bir kişi yok idiyse sözümü geri alıyorum.

  https://www.ensonhaber.co...aqZCFgjLUXJIFa1n8gEPhbXFE
  3 -2 ... merhaba ben pembe iyesta
 2. 2.
  toplum olarak lakap takmayı çok iyi beceren bir milletiz ondan olsa gerek...
  herkese renkli günler
  1 ... renksiz captain
 3. 3.
  damat olmasa her hangi bir bankaya

  düz bir memur olabilir miydi ? orası bile meçhul

  başarı dersen ?

  ohoooooooooooooooooooo

  he siz mayışınızı dolarınan mı alıyonguz ?

  yoh amonyun, aptülamit akçesiynen alıyogh.
  1 -1 ... ultra beyaz turk
 4. 4.
  Yani bu kadar güç var ellerinde ve halen ufacık başarıları başarıdan saymıyorlar mı. Sadece yasa olarak da değil bak. Bu adamlar zamanında müthaitleri ağlamasın diye millete ev almayı teşvik etmiş adamlar. Aynı teşviki her apartmana bir güneş paneli ya da her işsiz genç bir atölye gibi projelere harcasalar. şu an Türkiye enerjisi de üretimi de sağlam bir ülke olabilir di.

  Yani ben buradan iki çıkarım yapıyorum. Ya akıllarına gelmedi hiç böyle şeyler. Ya da müthait sevindirmek Türkiye den daha önemli.

  Proje de basit. devlet evlere taksit ile güneş paneli takacak ya da aracı şirket bulacak. O takacak. Her panel sigortalanacak ve sigorta ücreti ile yenilenecek. Tamam belki şehrin yükünü güneş paneli çekemez ama sanayiye yönlendirecek daha çok elektriğimiz olacak.

  Öteki proje ise devlet işsiz gençlere Çin'deki gibi makine emanet edecek ya da kiralatacak ya da taksitle satacak. Üretilen ürünler ise toptan alıp satacak. Belki aracı şirket bile konabilir. Hatta serbest piyasa bile oluşturulabilir.

  Son bir proje de üstteki ham madde açlığını giderecek dev geri dönüşüm tesisleri ve geri dönüşüm propagandası.

  Zamanında ev almaya teşvik edecek kadar kitleniz vardı. Yapılmayacak iş değil.aklınıza gelmedi ise aha taktik de verdim.
  -1 ... uzay muhtari
 5. 5.
  (bkz: haa tamam o zaman)
  -1 ... usualsuspects