1. 11.
  Türk gibi bir Türk subaya yakışanı yapmış, TSK da şerefli, onurlu, haysiyetli, kişilik sahibi, üstüne giydiği üniformayı ve o üniformadaki rütbeleri sonuna kadar hak etmiş, aldığı her kuruşu hak eden, Türk askerinmin olması gerektiği gibi her durumda ve her koşulda vatanı, milleti ve bu milleti var eden değerler korumaya and içmiş ve bunu yapmaktan asla çekinmeye ŞEREFLi TÜRK SUBAYI.

  Tabi asıl enteresan olan bunun üzerine Milli Eğitim Müdürünün yaptığı açıklama.

  Milli eğitim müdürü özetle şunu demiş "Tören sırasında Atatürk anıldı, bir tek dua sırasında anılmadı, subay duaye tepki verdi, burası demokratik ülke duaya saygı duyulması lazım"!!!!!

  Subay dua sırasında herkesi anıp bütün bu zaferi kazandıran, dünya tarihine emperyalizmi Çanakkale sularına gömen tarihi efsane insan, lider, kahraman olarak geçmiş, bu sayede o savaşta bizzat kendisine karşı savaşanlar da dahil bütün dünyanın saygısını kazanmış, herkesin önünde saygıyla eğildiği, Türk milletini ve devletini işgalden çıkarmış ve yeniden kurmuş (Son Gök Börü) Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü sen hi ağzına almayacaksın!

  Sonra da bir Türk Subayı sana biranın Türkiye olduğunu hatırlattığı zaman işi gene çarpıtıp demagojiye vuracak, ajitasyon yapacak, gene işin içine hemen dini karıştırıp, din isömüreek "Dine Saldırıyorlar" diye aklımızla alay etmeye çalışıp kalınca bizimle dalga geçeceksin!

  Asıl bu milli eğitim müdürü ile ilgili soruşturma başlatılsın. Çanakkale savaşı ve o savaşı bizzat kazandıran ve bu devleti kuran Atatürk'e düşman olmak "Türk ve Türk Düşmanlığı "değil midir? Bunun hukuktaki, kanundaki adı "Vatana ihanet" değil midir?
  7 ... usayavuz
 2. 12.
  Taşaklı adammış, senin taşağını yiyeyim diye çığlık atmaya neden olan komutan.
  10 ... thebiggraywolf
 3. 13.
  (bkz: Önderimiz)

  Ağzına sağlık albayım.
  10 ... inheritance vice
 4. 14.
  Şovmen.
  3 -15 ... ataturku hic sevmiyorum
 5. 15.
  türk askeri komuta heyetindeki herkesten beklenen bir davranış.
  4 -1 ... paganviodio
 6. 16.
  yapılan programa herkes sevgisini saygısını sunmalıdır.
  bir kişinin özelliği yok iltifat ancak kahraman ordumuzadır.
  2 -3 ... ruzhan
 7. 17.
  bildiri yayınlayan asker devrinin geride kaldığını bilmeyen albaydır.
  3 -4 ... masklavi
 8. 18.
  laik atak geçirip fevri davranmış.

  " Genelkurmay'ın soruşturma başlatması halinde irevül, siyasi faaliyette bulunmakla suçlanabilir. Bu senaryo gerçekleşirse irevül, TSK’dan ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilebilir. Ayrıca 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istenebilir. "
  5 -7 ... laz ziya
 9. 19.
  helal olsun size komutanım.
  4 -2 ... tomris hatun
 10. 20.
  Bir yere giderken arkadından kamyon gelen albayımızdır( kamyon daşağını taşımaktadır). Seviyorum seni albayım keşke tekrar askere gitsemde askeriniz olsam.
  2 -1 ... ebu zindik