1. 1.
    ömrü boyunca alafranga tuvalette rahat rahat sıçmanın keyfini yaşayan fakat bazı özel sebeplerden dolayı (yolculuk, cami, misafirlik, umumi veceler) alaturka tuvalete sıçmak zorunda kalan, afallamış metropol insanıdır. normalde tuvalete giderken içi kıpır kıpır olup sebepsiz bir heyecan yaşarken işin içine alaturka tuvalet girince kerametin aslında klozet ve altındaki aparatta olduğunun farkına varır. hergün şuursuzca içine osurup sıçtığı şeyin kıymetini daha iyi anlar. çünkü alafrangada vücut ağırlığının %86'sını mekanizmaızın taşımasına karşın alaturkada bu rakam %0'dır. bunun sonucunda kan bacaklara toplanır ve uyuşma hissedilir bazı bazı.
    14 -4 ... arjen robben
  2. 2.
    alaturkanın tadını alamamış, boşuna dünyaya gelmiş, aşırı romantik insan tipi
    5 -2 ... vagabond
  3. 3.
    asıl farkı haşikio'nun işlemi tamamladıktan sonra temizlik adına vücuda verdiği hazzı duyamamaktan gelir. tuvalet kağıdı ile nereye kadar gidebilir ki insan? sile sile pişik olur...*
    1 -2 ... steril mikrop
  4. 4.
    kendi evlerindeki wcde üç deniz kabuğu vardır.
    5 ... rakıbalık
  5. 5.
    tamamen alışkanlıktır. hem alaturka, hemde alafranga tuvaleti rahat rahat kullanan biri olarak, durumun tamamen alışkanlıktan ibaret olduğunu düşünüyorum. kıçsa kıç, bacaksa bacak. herkeste aynı.
    1 -1 ... maksat muhabbet
  6. 6.
    yurdum insanı evinde klozetini,umumi yerlerde alaturka tuvaletini ister,bu onun en dogal hakkıdırda.alaturkaya sıcamayanını hiç duymadımda,klozete alaturka gibi oturana şahit bile oldum.
    1 ... penta-don
  7. 7.
    köylü milletin efendisidir (bkz: alafranga tuvaleti medeniyet sanan ahmaklar)
    1 -4 ... sıpa
  8. 8.
    buna alışmamış olmak kötüdür. bilemeyen bacağına bile sıçabilir. ama zordur bacak kası gerektirir. tutnucak bi yer lazımdır.
    -1 ... allythevelly
  9. 9.
    bu, kızlar için daha sık rastlanan ve normal karşılanacak bir durumdur; şayet köpek gibi eğilmek fiziksel açıdan olduğu gibi psikolojik açıdan da rahatsız edici bir hal alabilir; ancak çok zorunlu durumlarda işini halletmenin rahatlığı bu her türlü rahatsız edici durumun önüne geçmektedir.
    ... idioteque
  10. 10.
    aklınca modern geçinen gereksiz batı özentisi, kaybedilmiş bireyler.
    bu tip sahıslar cok afedersiniz taharet almayı bile beceremez.
    (bkz: taharet almayi bilmeyen toplum)
    -1 ... tiftik kecisi