bugün

özellikle yatılı okullarda, tekdüze giden bir hayatta sürekli aranan sevinç aşının bir kırıntısını bulmaktır bence.
uyanıp tekrar yattığımızda geçen beş dakikanın insana on beş dakika gibi geldiğini düşünürsek mantıklı olan eylem.
askerden gelinen ilk gün yapılması süper olacak eylem. hatta babaya "koğuş kalk" diye bağırdıktan sonra "şaka şaka yat" demesi tembihlenmelidir.
tatil günlerinde bilinçsiz yapıldığında gerçek mutluluğu yaşatan durum.

(bkz: ben bugün bunu yaşadım)
(bkz: beni kendi halime bırakın)
dünya üzerindeki en büyük hazlardan biridir. özellikle haftasonları uygulandığında haftaiçi çektiğiniz uykusuzluklardan öc almış gibi süper bir his duymanızı sağlar.
bu insanoğlunun tamamen kendini kandırma psikolojisidir. başka da bir şey değildir. eşşeğini önce kaybeden, sonra bulan birinin manasız sevinci gibidir saatini erkene kurup, uyanıp sevinip tekrar uyumak. yine de erken kalkmak zorunda olan ve bunda problem çeken bünyelerce sıkça başvurulan bir yöntemdir.
(bkz: ben bunu yaptım)
(bkz: psikopatlık belirtileri)

nasıl tatlı bir uykudur o. fakat aynı tadı verrmez be canım.
alarmı geçe kurup uyanınca 'siktir' demek kadar mantıklı eylem. lakin hayat, bu tür minik hazlarla doldurulabiliyorsa mümkün olduğunca, böyle küçük şeylerle büyük mutluluklar yaşanabiliyorsa sevimli bir hayattır muhtemelen. o zaman bunu yapanları tebrik edip bir kenara çekilmek, içimizden 'yat yat, erken daha' demek zamanıdır şimdi.
bir de bunun mekan değiştirme versiyonu vardır. şöyle ki; babacı kızlar için
saat 7 de kalkılması gerekirken saat 4 e kurulur kalkılır ve baba koynuna girilir 7 ye kadar uyunur en güzel rüyalar o arada görülür. kalkarken daha bir zorlanılsa da mutlu olunur. bana ersin karabulut'u hatırlatmış başlıktır ayrıca. *
sabah size verilen en güzel armağan.
yaşamayan varsa bu durumu kesinlikle önereceğim olaydır. hatta saati bilerek erkene kurun 1 gün önceden, unutun sonra onu, uyanıp tekrar uyumak gerçektenden bir hediye gibi gelir.
kendini kandırmanın insanı ne kadar mutlu ettiğinin göstergesi.** *
tekrar uyuma eylemine geçtiğiniz anda muhtemelen kalkmanız gereken saatte kalkamayacağınızın habercisidir. felaket tellallığı yapmak istemem ama uzak durun. *
müdavimi olduğum sabah sahnesidir. sonsuz mutluluk verir. zaman zaman tatil günlerinde de uygulanıp zirvesi yapılabilir.
devamsızlıktan kalmanın en acı nedenlerinden.
özellikle 1 saat erkene kurulması müthiş sevinçlere gark eder. 15 dakka 10 dakka önce diil. 1saat önceye kurup öyle mutlu olcaksınıs. düsünsene sabah zortturu zoortt diye derin uykundan zıplıosun, hiaa savaş mı çıktı nolyo diye. bi bakıosun daha 1 saat var. yat len yat... var daha. o 1saatte o kadar derin uyuyamıosun zaten, kalkış daha kolay oluyo.
sabah uyanıp tatil olduğunu öğrenme sevincinden bir önceki adımdır.
(bkz: 5 dk daha uyuyayım derken işe geç kalanlar)
normal kalkis saaatinden 30 dakika onceye alarm kurmaktir. her 5 dakikada bir calan alarmi yarim saat boyunca erteleme olanagi saglar. bonus olarak saatin 10 dakika ileri olmasi, tuvalet veya ekstradan miskinlik icin idealdir.
acil terapi görmemesi durumunda toplumsal travma yaratacağı kanaatine vardığım kişinin akıllara ziyan hareketidir.
(bkz: deli cevat ve kol saati)
güne başlamayı da ertelemek ki ertelemelerin en güzelidir.
yeni güne ayıp etmenin dışında bir zararı yoktur.
ama pek hoştur yaa yapınız efendim.
üniversite çağımdayken, 2.öğretimde okuyordum. akşam 5teki dersleri uyuyarak kaçırıyordum. derken bu eğlenceli olayı keşfetttim, biraz düzeldim. lakin çok sıklıkla yapıldığında tadı tuzu kalmayan şeydir.
kendi entryme bkz. vermekten nefret ediyorum * ama doğru be; (bkz: #4879237).
uyanıp saate bakıp daha işe gitmeme var oh beee diyip gerinip hafif uykulu halden tekrar sızmak super bişey.bunu yaptığımı söylediğim insanlar nekadar garipsesede evet kardeşim seviyorum uzun zamandırda bu eylemi uyguluyorum.*
güncel Önemli Başlıklar