bugün

allahsız karakter sınırlaması olmasaydı ''alarm çaldıktan sonra 5 dk daha uyuyayım deyip 10 saat uyumak'' olacaktı.

sabah erken kalkması gerek fakat önceki gece geç saatte yatan kişinin, sabah alarmı çaldıktan sonra biraz daha zamanı olduğunu düşünüp 5 dakika uyumak üzere gözlerini kapaması fakat gözlerini akşam vakti açmasıdır. kısa süreli bir beyin amcıklaması yaşatabilir. sabahın köründe alarm çaldığında, hava biraz karanlıktır. 10 saat uyuyup, akşamüstü uyandığınızda da hava biraz karanlık olacağı için 'la nolii' moduna giren insan, saate bakıp gerçeği anladığı an yataktan kalkar ve sinirden kendini siker.

(bkz: bu hikayedeki mal benim)
alarm çalmadan evvel 9 saat 55 dakika uyuma sonrası 5 dakikalık ekstra uyuyuşla gerçekleştirilmesi muhtemel olay.
(bkz: saygıyla eğiliyorum)
Rüyasında patronunu arayıp işe gelemeyecigini soyleyip izin alan ve akabinde uykusuna devam eden kişinin yapabilecegi bir davranıştır.
Bak bu da benim.
uyku problemi yaşayanların genel eylemidir.
sabah 6 da kalkacakken, gözlerini ancak akşam 4 buçukta açmaktır. okula sadece 8 saat geç kalınmıştır.
bunu sınavdan 1 gün önce yaparak sınava çalışamamanın vermiş olduğu üzüntü paha biçilemez.
(bkz: siesta)
herkesin başına gelmiştir mutlaka. özellikle soğuk kış günlerinde o sıcak yatağından da çıkmak istemezsin uyku daha da bir tatlı gelir. alarm ertelenir. tekrar çalar. bir daha ertelenir. bu işlem bir kaç kez daha tekrarlandığında genellikle son alarm duyulmaz ve uykunun tadı çıkarılır.

(bkz: yalnız değilsin)
işte bu en tatlı uykudur...
kendimce bir çözüm buldum. telefonu uzağa koyuyorum. alarmı kapatmak için kalktığımda tekrar yatmıyorum.
bugün sabah 7:30'da kalkan bünyenin uyumaya devam edip 15:00'da uyanmasıyla yedi buçuk saatle top 10'e hızlı bir giriş yaptığı durumdur. ilk kaltıktan sonraki an gerçekten komiktir; bütün günü hiçbir şey yapamadan geçirdiğine yanmakla yataktan kalkmaya enerji bulamadığı için biraz daha yorganın altında debelenme arasında gidip gelen beyin hakikaten de esaslı bir amcıklama yaşamaktadır.
güncel Önemli Başlıklar