bugün

1983 doğumlu norveç in stabaek kulübünde forma giyen yetenekli orta saha oyuncusu. sol ayağını brezilyalı top cambazları gibi kullanıp 2007 ve 2008 yıllarında norveç te yılın futbolcusu seçilmiştir. flamengo altyapısının dünya futbolu na armağanıdır. ileride büyük takımlarda oynaması muhtemeldir.
edit - trabzonspor un bonservisi için yaklaşık 3.5 milyon euro teklif ettiği oyuncudur aynı zamanda.
trabzonspor a transferi an meselesi olan futbolcu. olur da gelirse tek kolla boks yapmaktan kurtuluruz sanırım.
trabzonspor un sol kanat için düşündüğü riskli transfer. Bonservisi konusunda telaffuz edilen 3.5 milyon euro fiyatı riskin boyutunu daha da arttırmakta. Ayrıca internetten izlediğimiz kadarıyla çalım atma yeteneği oldukça gelişmiş bir oyuncu. Bu defansif yönünün zayıf olabileceği kuşkusunu güçlendirmekte. Arkasında oynayacak olan cale nin defansif yönünün bir sol bek için çok iyi olmadığı düşünülürse sol yine ideal seviyeye gelmeyecek ancak sağın gücüne yaklaşacaktır. Kendisi gelirse umut kenarda oturacak ve 60. dakikalarda oyuna gireceğinden isaac ında forma şansı azalacaktır. *
fanatik in bugünki haberine göre trabzonspor(um)un anlaştığı futbolcu.

http://fanatik.ekolay.net...4_Detail_35_124196_14.htm
takımı tarafından satılmayacağı açıklanmış futbolcudur.
ajanslarda son dakika haberi olarak trabzonsporla anlaştığı duyurulan futbolcu. umarım norveçte olduğu gibi türkiyede de yardırır. 3,5 yıllık sözleşme yapılacakmış kendisiyle.bonservis bedeli olarak çeşitli taksitler halinde 3 milyon 900 bin Euro verilecekmiş. sadri baba da olayın içine. kolpaya benzemiyor.* (bkz: hayırlı olsun)
edit:Stabaek klübü resmi sitesinden de açıklama geldi."Alanzhino til Tranbzonspor ".tamamdır bu iş.
stabaek tarafından resmi olarak 4 milyon euro ya trabzonspor a satıldığı açıklanmış futbolcudur. Büyük ihtimalle umutu yedek klübesine oturtacaktır.
yakında alanzinho verendingo benzeri süper esprilere konu olup aynı zamanda maruz da kalacak sambacı.
internetten izlediğim videolarına bakarak çok etkili bir hücum oyuncusu olduyğunu söyleyebilirim. süratli ve teknik. en büyük avantajı da trabzonspor'a gitmiş olması. fener'e, galatasaray'a ya da beşiktaş'a gelseydi 2. haftadan 'forvet arkası serbest adam bu' 'dünyada böyle futbolcu kalmadı, gönderilmeli' '10 numara koşmaz bu' gibi saçma sapan eleştirilere maruz kalabilirdi.
trabzonspor'un kanatları güçlendirmek adına aldığı orta saha oyuncusu. yattara'nın yükü hafifleyecektir. sol kanat sıkıntıları bitecektir.
inşallah beklendiği gibidir. trabzon hiç olmazsa bu sene şampiyon olsun yoksa dağılır bu takım.
madem alma ihtimaliniz vardı , sezon basında yada devre arasının başında neden almadınız ula diye düşündüren adam .
iyi bir performans sergilerse cale'nin yükünü azaltabilecek olan futbolcu.. cale'nin ileri çıkışları ile açık veren sol kanat, alazinho transferi ile rahatlayabilir.. devre arasında yapılan bu transfer hakkında bir şey soylemek için erken.. eğer yattara tipinde bir oyuncu ise takımdan cok tribüne katkısı olacaktır.. amma görev adamı ise trabzon'un sol kanadına ilaç gibi gelecektir.. 4.000.000 euro'ya transfer oldugu soyleniyor.. umarım takıma faydalı olur..*
bonus:*
(bkz: zamazingo)
muhtemelen hrvoje cale' nin önünde oynayacak oyuncu. sol kanatta gustavo colman' la oluşan kanat oyuncusu sıkıntısını çözecektir. ersun yanal muhtemelen bu oyuncuyla trabzon' un oyununu biraz daha hızlandırmak düşüncesindedir.
eğer trabzonspor gibi bu sezon yaptığı her transferden yüksek verim alan bir kulüp bu adama 3,5 milyon veriyorsa iyi oyuncu olarak lanse edilebilecek futbolcu. her ne kadar bizim ligimizle kıyaslanmasa da norveç liginde son iki sezondur yılın futbolcusu seçilmiştir bu durumda norveç'e fazla geldiğinin bir göstergesidir.
ilk bakışta alan zinho gibi görünüyor * ama takıma birşeyler kattığında veren zinho * olarak açımızı değiştirecek futbolcu. en azından şu transferi yapsaydık şampiyonduk gibi sitemleri ortadan kaldıracaktır.
bu ne lan roman star mi diye insana soru sordurtabilecek tipe sahip futbolcu.
(bkz: alanzinho)
http://www.holigan.com.tr...sVideo.php?videos_id=1132 adresinden istanbula geliş görüntüleri izlenebilecek futbolcu. 'nereye geldim ben böyle' der gibi şaşkın şaşkın bakışları dikkat çekiyor, yoğun sevgi selinden olsa gerek. bir süre konuştuktan sonra tercümanının çeviri yapmasını beklemeden hızla başka yöne gitmesi ise beni gülmekten kopardı.
görüntüleri izlendiğinde hızı ve tekniği göze çarpıyor.

trabzonsporumuza yararlı olmasını diliyoruz.

ve ben bu yazıyı alanzinho'ya yazdım :

alanzinho öncleikle hoşgeldin... dünya para verdi sana yönetim. direkt konuya giriyorum delikanlı. norveç ligi videolarını izlerken, norveçlilerin çok sert oynamadığını farkettim...

bir videoda elini kolunu sallaya sallaya koşuyorsun yanında rakip takımın savunması sana eşlik ediyor. rahatça girip şutu çekiyorsun, gol... bak delikanlı bu konuda dikkatli olmalısın, türkiye'de böyle bir görüntü olmaz adamın bacağını eline verirler. hızın falan işe yaramaz, koydu mu oturtur savunma oyuncusu.

eee ne yapayım diyeceksin şimdi sen bana...

daha hızlı olacaksın, daha teknik olacaksın... yattara'yı örnek alacaksın. öyle bir çalım atacaksın ki adamın beli kırılacak bir daha sana yaklaşamayacak... gerekirse dönüp bir daha çalım atacaksın, adamın izzet-i nefsiyle oynayacaksın, rezil olacak, seninle uğraşmayacak.

son olarak kolbastı oynayacaksın. yattara bu konuda sana yardımcı olur, barış memiş'te iyi oynar. sana yardımcı olacaklar... takım içinde uyumsuzluk yaratma büyüklerinin ellerinden küçüklerinin gözlerinden öp...

ekleme : olm ben en önemli olayı unutmuşum ! xargan hatırlattı sağolsun. gol atacaksın ! çılgınlar gibi asist yapacaksın ! bunu unutma... hadi öptüm yanaklarından
sağ kanatta kolbastı * ortada tango * ve sol kanatta artık bir sambacı.
25 numaralı formayı giyecektir.
rakip taraftarların ismini ağzına sakız edeceğini düşündüğüm neşeli topçu.
25 numara giymesinin yanında trabzonsporumuzun her santimine 25 bin avro verdiği futbolcudur. sonic'e benzemektedir.
trabzonspor ile çıktığı ilk maçta * klasik bir brezilya hareketi * yaparken düşmüş futbolcu. bu hareketler ilk günden başlar, devam ederse ismail güldüren le son bulur diye düşünüyorum.
transferi tartışmalara yol açmış topçu. halbuki alan zinho, satan zinho. izleyip görelim.