bugün

bunlar genelde yaz aylarında kendilerini fazlasıyla belli ederler.

şöyle ki ;erkekleri genelde

sıfır kol badi,altın kalın bir kolye,ellerinde bir cd çalar ve sandaletle gezen tiplerdir.
GRup halinde gezerler ,bagırarak almanca üstü türkçe konuşurlar,zontalıkta sınır tanımazlar.
ayrıca acıdığım insan grubudur almanya da auslander türkiyede gurbetçi olduklarından ne olduklarını şaşırmışlardır.Bu yüzden kapalı bir toplum hayatı yaşarlar oraya gidip dil öğrenmeyenleri mevcuttur hatta burda kahvede kağıt oynayan adam oraya gidip ordaki türk kahvesinde kaldığı yerden devam etmekte ve hiç bir işe girmeden yan gelip yatmaktadır.
bu yaz başıma geldi biraz kendimi tuttum ama anlatmadan geçmeyeceğim. bunlar türkiye yi hala 20 yıl öncesi bizi de bir şey görmemiş falan zannediyorlar. golf var mı burda dedi biri bana. ama golf derken ince söylenen (l) nin kalın söylendiğini düşünün. ne diyeceğimi şaşırdım önce. bende golf3 le golf4 arasındaki farkları falan söyledim. bir daha benimle araba muhabbeti yapmadı. sonra türkiye de bir çok şeyin almanya dan daha ucuz bulunduğunu öğrendi. tatilini rezil ettim ona. demek hala sinirimi alamamışım ki bunları yazıyorum.