bugün

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

CHP genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bugünkü Meclis grup toplantısında AKP’nin yargıda reform yapacaklarına dair iddiasını eleştirmiş ve “Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçıları serbest bırakıp düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misin?” demişti.

Kılıçdaroğlu’na organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’dan yanıt geldi.

Kişisel Twitter hesabından paylaştığı mesajla Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Çakıcı, CHP Liderine “Ulan dürzü” diye hitap etti. Çakıcı, “Bak Kemal Kılıçdaroğlu, kitle psikolojisi ile sana hainler gaz verir, zorda yanında olmazlar. Onun için sana akıllı ol!!! Diyorum” ifadelerini kullandı.

https://www.birgun.net/ha...-tehdit-ve-hakaret-323269
Korkudan kimse yorum yazamıyor.
Neymiş özeti?okuyan varmı.
13 milyon oy almış adamı bir mafya tehdit edecek ve hiçbir şey olmayacak.

Vah Türkiye cumhuriyeti...
özet geçiyorum:

- cork cork cork cork.... peçete uzat devletciğim...
Öncelikle kemal kılıçdaroğlu'ndan nefret ederim. Açık açık çakıcı'dan bahsetmiş. Çakıcı da kendince kendini savunmuş. Ancak savunma yaparken iktidarı ve bahçeli'yi çok fazla savunmuş. Kendinden daha fazla. Yaşayan efsane son türkmen beyi ifadesi bence bahçeli'de hoş durmuyor. Şu durumda durmuyor en azından. Mektup kendini savunmaktan çok bahçeli'ye övgü içeriyor.
Türkiye hukuk devletidir daha önce nasıl yapıldıysa şimdide gereği yapılır.
Kemal kılıçdaroğlu bir inek hırsızından yumruk yiyecek kadar korumasız gezen cesur bir adamdır.
Anlayan anladı.
Alaattin çakıcı devlet bahçeli hakkında tayyip erdoğan hakkında bu laflardan daha ağırını söyledi.
Sonra mı.
Sonra özür dileyip serbest kaldı.
Hikaye bu kadar basit.
Kabadayı mafya falan filan inter milan oldu bu alemde.
kabile devletinde sıradan bir gün.
alaattin abi bizim çocukluk kahramanımızdır. o ve abdullah çatlı. onları görünce kuşçubaşı eşref'i, yakup cemil'i görürüz. daha doğrusu görürdük. şimdi bakınca siyasi partilerin manevelası olduğunu görüyoruz.

kılıçtaroğlu zerre umrumda değil, meral akşener keza öyle. gel gör ki asıl hizaya çekilmesi gereken siyasiler hdp'de. bizzat terör örgütü sempatizanılar. şu kabadayılığını zekai sakallı'ya, ahmet türk'e, selo'ya falan yapsın. botokslu da böyle konuşuyordu. vatan millet sakarya, ama antalya'da, muğla'da milliyetçiler, kürtlerle çatışırken ortada yoktu.
Böyle bir tehdit deģil bir avrupa ülkesinde afrikadaki 3. Dünya ülkelerinde bile olmaz.
Mozambik ve uganda buraları aştı çoktan.
O kadar delikanlıysanız buyrun kandile, teror bu ulkenin kanayan yarası.
mafyacılık devirleri eskide kaldı.
Savcılar ,Hakimler ve adalet varsa bu adamın sıf bu yüzden hapise girmesi gerekir tekrardan.ama adamı ifadeye bile çağırmazlar.
her ortamda dile getiririm devletin herhangi bir makamına saygısızlık kabul edilemez. muhalefetine de. varsa eleştirin dile getirirsin öyle kılıçdaroğlunun yaptığı gibi "para lazım eğiliyor" diyemezsin.

aynen bu şekilde olduğu gibi. bu ülkenin ana muhalefet liderine böyle bir terbiyesizlik yapamazsın. varsa eleştirin adam akıllı söyle, hakaret edemezsin çünkü o bir devlet adamı. her ne kadar kemal bey bu özelliği göstermese de makamı saygıyı hak eder.

bu kadar basit. kalitesizlik toplumun default özelliği oldu.
Kılıçdaroğlunu savunmak gibi bi tavır yok. Ama muhalefet dediğin devleti eleştiricek yeri geldiğinde de destekliyecek. Ama benim asıl acık getireceğim konu ya bu türkmen,arap kardesliği sevdası ne bizde ya uğruna ölcektik nerdeyse filistin için adamlar bize karsı protesto ve karsı ayaklanma yaptılar kaynakları mevcut. Türkmeniz türküz oğuz boyuyuz diyoruz ee kardesim kazak kırgız tatar adamlar bizi ülkeye vizeyle sokuyor hatta düşmanlar nerdeyse zamanında sattınız gittiniz bizi diye ya bu ne turan hastalığı bak valla bi türkü aldı basını gidiyor. Tuttuğumuz taraflar bize düşman biz onlara hasta abi biz türkiyeyiz, tekiz. Bizim bizden baska kardesimiz dostumuz yok. Zaman birlik olma zamanı yok rusu yok abd si bırakın amk ya sunları. Halk olarak bir olalım biz bize yeteriz.
(bkz: çekilin ben sedat peker in yeğeniyim).
biz bize bok yeteriz. şu mesajı yazdığın telefon bile ya güney korenin ya abdnin neye yetiyosun?
Ben de bu adamı bir şey sanıyordum lan.

Bahçelinin köpeği de olmazsın ya.

Vizyona bak mk..
Bu adamda yapacak döt olsa twitter dan yapar mı? Belli ki cezaevinde birkaç tahtası eksilmiş. Zaten yeni bir cezası geldi yargıtaydan yakında kesinleşir.
Burası Kabil'e mafya devleti değildir,savcılar göreve içeriyi özlemiş heralde.
Kendine özel af çıkarıldığı için diyet ödüyor olabilir. Halbuki üç beş sene önce Tayyip Erdoğan’a ana bacı sövüyordu. Bu tip durumlar Türk siyasetinde bir gelenektir, size havlayan köpeği satın alıp kapınıza bağlarsınız, artık o köpek size değil rakiplerinize havlar.
türkiye kara düzen devletidir buna göre gereği yapılacaktır.
hukuki işlem yapılması gereken tehdittir. kılıçdaroğlu'ndan nefret ediyorum ama maalesef ki ana muhalefet partisinin liderini tehdit etmek bu kadar kolay olmamalıdır. bu sadece liderler için değil vatandaşlarımız için de kolay olmamalıdır. herkes mafya sanmakta kendisini. yazık halimize.
güncel Önemli Başlıklar