1. 1.
  yılın 330 günü rüzgarlı olduğu için su sporlarına elverişli güzel yer.
  1 ... diyonsos
 2. 2.
  izmir çeşme yakınlarındaki şirin belde. windsurf için çok cazip görülür. yel değirmenleri ve güzel mekanları, butik otelleriyle meşhurdur aynı zamanda.
  2 ... krmyrdsn
 3. 3.
  eylül ayında gidilmesi tavsiye edilen; çok hoş bir pazara sahip olan; şirin, güzel izmir beldesi.
  3 ... marionette
 4. 4.
  dar sokaklarında, sarap evlerinde gezmek ayrı bir güzellik olan bir kasaba. çeşme'ye yakınlığıyla bilinir. yerli turisti boldur.
  1 ... mexx
 5. 5.
  haziranda gidilmelidir..tam kalabalık olmadan..ünlüler dolup taşmıştır bile lakin etrafta kamera yoktur..
  1 ... dreambegins
 6. 6.
  haşmet babaoğlu, hıncal uluç gibi genç ruhlu (!), sosyalist (!!), halkçı (!!!) aydınların marinalarında yemek yedikten sonra sabahları gazetelerinde öve öve bitiremediği yer.

  bundan 30 sene önce o sütunlarda emekçilerden, işçilerden, çiftçilerden söz ediliyordu.
  2 -2 ... ucuncayir666
 7. 7.
  haşmet babaoğlu ve hıncal uluç yüzünden, bırakın doğal güzelliğini üzerinde yürüdüğünüz taş kaldırımları dahi göremeyeceğiniz şekilde insan akınına uğramış yerleşim birimi. tamamen ticari amaçlar uğruna doğallığını yitirmek üzeridir. evet eski taş evler durmaktadır ve hatta restore edilerek çok da güzel olmuşlardır lakin taş ev diye yapılan yeni onlarca yazlık site ve bazılarının köşe yazılarında sürekli olarak tanıtım yapması dolayısıyla yaşanan insan patlaması maalesef ki güzelliğine gölge düşürmektedir.

  neyse ki rüzgar sörfü yapılan sahil şeridi hala sörfçülerin kontrolündedir. hıncal ve haşmet baba orayı çok ele almadıkça sörf yapılmaya devam edilecektir.
  -1 ... nevi sahsina munhasir
 8. 8.
  alaçatı.. hakkında sadece çok rüzgarlı olduğunu duymuştum, sörf meraklılarının uğrak yeri falan.. sörf olayı bana ters olduğu için de akşam gitmeyi tercih ettim.. şimdi nasıl tarif edebilirim diye düşünüyorum. ancak "büyülü bir yer" diyebilirim.. eşsiz sokak araları.. ağaçlar..mekanlar..

  aşık olmak istiyor insan orada.. yeniden.. yeniden..
  3 -1 ... sally
 9. 9.
  devamlı rüzgarIN ESTiĞi enteresan mekandır. hatta 100e yakın rüzgar bilmemnesi koyulmuş elektrik üretiliyor. şöyle ki yaşanacak yerlerin başında olduğu kesindir. yanlız deniz görmeyen evler için trilyonluk para istemeleri şaşkınlık vericidir. yel değirmeni figürlü şeyler alınıp süs eşyası olarak kullanılabilir.
  1 ... markasiz
 10. 10.
  dünyanın en iyi 2. rüzgar sörfü merkezidir.
  1 ... cemmm