bugün

En basit deyimiyle en asil, en galiz küfürleri işitecek futbolcudur. Futbol spikerlerinin en çok dillendirdikleri bir terim olarak "al da at" pası artık futbolcunun golle burun buruna kaldığı bir anı işaret eder ki buradan topu taca atmak işin en zor olan kısmıdır.

Bir de spikerlerimizin ağzından dinlersek bu pozisyonu bakın nasıl bir tablo çıkıyor ortaya:
Melih şendil- rıdvan dilmen anlatıyor:
M.Ş: Gökhan Gönül ceza sahasına kadar sokuldu. Pas verecek bir arkadaşına baktı. Pasını verdi. rıdvan ne olur? Kazıııımmm.
R.D: taç olur.
M.Ş: Rıdvaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaannn. Rıdvan Rıdvan Rıdvan!!! top taça çıktı.

ilker Yasin anlatıyor:
Artık daha ofansif oynamalıyız. En azından bir gol bulmanın gayretinde olmalıyız. Şimdi ibrahim sol kanattan bindiriyor. içeride pas vereceği bir arkadaşını arıyor. Gerilerden gelen nouma'ya eeee ali tandoğan'a bıraktı. Ali vuruyooooorr. Veeeeee. Ve Taç. Olamaz böyle bir şey. Hakem taçı onlara verdi. Hem gol değil hem taç değil. Bu ne sikim bir maç. inanın artık insanın burasına kadar geliyor sevgili futbolseverler. Bu hakemlerle buraya kadar. Artık uefa'nın bir önlem alması lazım.

Melih gümüşbıçak anlatıyor:
Top uğur'da. Ceza sahasına doğru sokuldu uğur. Penaltı noktasında bekleyen sabriyi gördü. Sabri topun gelişine vurdu. Oldukça kötü bir vuruş oldu. Top taça çıktı. Denizlispor kullanacak taçı. Sabri yan hakemin üzerine yürüyor. Ben kaleye çektim top nasıl benden çıkar der gibi sanki.

Orhan Ayhan anlatıyor:
Evet sayın seyirciler, istanbul'da yazdan kalma bir hava var. Sanki şubat ayı yazdan bir gün çaldı. Bugün bütün istanbullular sokaklardaydı. Güzel görüntüler vardı. (Orhan abi maç anlat biraz) hagi topu aldı. uzaktan vurmayı sever, isabetli şutları vardır o bölgelerden. Hakanı gördü. Hakan vurdu, top taça çıktı. Şanssızlık hayatın her alanında olabiliyor, futbolda da var. Ayağı çime takıldı hakanın. Belki çime takılmasa topu ampül gibi doksana takacaktı.

Levent özçelik - ömer üründül anlatıyor:
L.Ö: Hagi'denden nefis bir pas. Ofsayt yok. Arif gole gidiyor. Hadi arif, hadi. Tanrı kupayı bizim almamızı istiyor. Ariffff. Ah ahh arif..Allah'ım bu nasıl kaçar? Top taca çıkıyor.
Ö.Ü: hakan bomboş pozisyondaydı. Futbol bir kolektif oyundur. Pası verse gol olması işten bile değildi.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.