1. 1.
    insanın hayatını büyük oranda ele geçiren yerleşmiş davranışlardır. daha ileri seviyesi bağımlılıktır.
    ... yarbenibeni
  2. 2.
    vazgeçmesi, zihinden koparılması çok sancılıdır ve uzun zaman alır. öyle ki bazen bir ömür yetmez; işin içine mantığını karıştırmayana...
    ... karsiyaka semti
  3. 3.
    bağımlılıkların bir üst raddesi.

örneğin; sigara, bir süre sonra bağımlılıktan çıkar, alışkanlık halini alır.
    4 ... whatareyoutalkingyarram
  4. 4.
    bir gün köydeyim. insanlar yabancı geliyor bana. bir yabancıyım bu köyde.
    otobüse biniyorum.
    bir kadın geç geliyor.
    neden mi?
    komşusuna sarılacakmış da ondan.
    hatırlıyorum.
    ben çok küçükken bizim evde de olurdu böyle şeyler.
    duygulanmıyorum.
    başım sürekli ağrıyor.
    otobüs hareket ediyor.
    bir kadın başı öne eğik mütevazilik kokan bir hareketle yürüyor.
    bir an çıldırıyorum.
    hey sen...
    sen sen sen...
    diye bağırmak istiyorum.
    özgürlüğe teslim ol bebeğim.
    karşımda çırılçıplaksın.
    kocasını bıçaklayan bir katil görüyorum karşımda.
    bir cani görüyorum.
    alışkanlıkların hapsettiği...
    ... bihaberim
  5. 5.
    bende var olan ;

(bkz: alkol)
    (bkz: kahve)
    ... dogru mu samett
  6. 6.
    Cok tehlikelidir.

Alkole duskunlugum ilk genclik donemlerimde basladi. Hala iliskimiz seviyeli. Fakat cok tutkulu. Gecen gun sigarayi biraktim. Onun haberi bile olmadı. Bence cok ayip etti fahise. Yıllarca opustuk simdi islak dudaklarimi cekiyorum ondan. Cektim. Bitti. Sigara icesim de yok. Uyusturucu ile olan hukukuma narkotigi uzmemek icin girmiyorum. Fakat su an hicbir aliskankigim yok diyebilirim. Cunku hicbiri beni yonetemez hepsini ben yonetirim. Alkol belki bunlarin icinde en şimarttigimdir fakat o da yerini bilecek.
    2 ... kelimeler albayim
  7. 7.
    her gece yatmadan önce ellerimi kremlerim.

babaannemden anneme, annemden bana geçmiş bir davranış.
    5 -1 ... burn them all my king
  8. 8.
    hastalığınız dolayısıyla doktor size bol su tüketmenizi önerdiği vakit sudan tiksinti duyacak bir hale gelmişken, gün gelip doktorunuz size artık normal miktara düşürmeniz gerektiğini söylediğinde suya karşı fazla istek ve özlem duymaya başlarsınız..
    insan hayatında o kadar köklü bir şekilde yer tutan unsurlardır.
    3 ... nardaninciler
  9. 9.
    Vazgeçilmesi güç olan davranışlardır. Çünkü alışmış kudurmuştan beterdir.

Marketten herhangi bir ürün alacağım zaman en arkadakini almaya çalışırım, domates mandalin portakal vs soyacağım zaman hiç koparmadan tek seferde soymaya çalışırım, defterlerimin ilk ve son sayfasını boş bırakırım. Bu vb şeyleri alışkanlık haline getirdikten sonra bırakmak zor.
    5 ... kara erik habbesi