bugün

erkekler hep kadınlarının saatler süren alışverişlerinden yakınırlar. alışveriş yapmanın bu kadar uzatılmaması gereken bir mesele olduğu neredeyse tüm erkekler tarafından kabul edilen yaygın bir görüş.

bu durumu kendi iç dünyamda yargılarken şöyle bir kanıya vardığı mı belirtmemde yarar var. kadınlar alışveriş yaparak kendilerini mutlu adlediyorlar ve bu durum onları hayatta daha rahat ve stresten uzak bir yaşam sürmelerine olanak sağlıyor. biz erkekler ise çoğu zaman alışverişin zorunluktan yapılması gereken bir aktivite gördüğümüzden bu şekilde kendimizi rahatlatamıyoruz hatta kendimizi geriyoruz.

bu şekilde bir mukayese yaptıktan sonra kadınlar gibi davranmaya karar verdim. yani öylesine mağazalara girip çıkıp hiç ihtiyacım olmadığı halde bir çok ürünü deneyerek kendimi rahatlatma yoluna gittim. hatta "benim şunada ihtiyacım var bunada aaa... bunada ihtiyacım var" moduna girerek olayı yaşamaya devam ettim. bunu yaptığım her akşam ne kadar sakin ne kadar rahat olduğumu fark ettim.

sonuç olarak zorunlu alışverişten hariç olarak zevkine(belkide tüketim çılgınlığı) para harcamak hem ruhsal olarak daha rahat bir hayat yaşamamıza olanak sağlıyor hem de kadınların erkeklerden daha uzun yaşamalarının sebebini açıklıyor.

imza
kapitalist mukerrer*
paralı ve de parasız gezme durumuna göre dğişim gösterir.
paran varsa alırsın, kendini şımartır moral depolarsın.
paran yoksa alamazsın, keyfin soğuk suda büzüşmüş pipi misali iyice kaçar, dibe vurursun.

kısaca, paran kadar mutlusundur. kapitalizmin amuğu koyyim.