bugün

sabahtan akşama kadar sözlükler gibi, tivitir gibi birtakım sosyal dalgalarda ulu önder atatürk'e çeşitli hakaretler, küfürler edip ondan sonra da, ya bu ülkede galiba özgürlük yok diye ortalıkta gezmek...

ya adam burda yüce atatürk'e ağzına geleni söylüyo, iftira atıyo, birtakım atatürk içerikli başlıklara vedat uşaklıgil bakınızını verip kaçıyo falan ama ondan sonra da 'afedersiniz ama türkiye'de özgürlük yok bence' diyebiliyo yani. atatürk'ün bizzat kurduğu türkiye'de ona hakaret etmek ne tür bi şerefsizliktir, ben çözemedim şahsen. 'ya atatürk ün boyu da 1. 65 miş galiba ahhaha' deyip de başına bir iş gelmeden bu ülkede yaşayabiliyorsan ve sonrasında da hale özgürlük yok diyebiliyorsan... s.ktir git o zaman kardeşim ne diyim daha.
özgürlüğün ölçütü "atatürk'e sövmek" değil ki insanlara "atatürk'e sövdü, o halde çok özgür; sövmediyse, esaret altında." diyelim. dini ya da milli değerlere sövüp, sövmeme özgürlüğün ölçütü değildir. dileyen dini değerlere söver, dileyen milli değerlere. ifade özgürlüğü kapsamına girer kısmen. lakin bir şeyi yapma konusunda hür olmak o insanın saygısızlığını sıvayamaz asla.
Aksama kadar tayyipe sovup diktator demekle esdegerdir.
klasik akpkk demecidir ve bu demeci verenler genelde terfilerle ödüllendirilirler.
@bayan petrocellininkanunu

1. türkiye cumhuriyeti nin kurucusu olan atatürk ile türkiye cumhuriyeti'ni parsel parsel satıp teröristlerle halay çeken rte yi aynı kefeye koyma gafletindesin
2. hem kürtaj konusunda hem kızlı-erkekli kalma meselesinde rte yi destekliyorsun. ardından hak adalet diye naralar atan insanlar diye öteki konuya giriyosun. yani bir paragraf içinde 50 kere kendinle çelişiyorsun.

sonuç olarak klasik bir göt kılı profilisin. ondan dolayı buralarda ciddiye alınmayı bekleme, sana ekmek çıkmaz burdan.
Akşama kadar mustafa kemale sövenlere sövüp sonra özgürlük yok diyenlerle aynı kefeye konulması gereken insan cinsi.
aksama kadar icip, zinanin dibine vurup seriat geliyor demekle arasi hic bi fark yoktur.
beyin yok demek. kişilik yok demek. soyadının nasıl Türkçe olduğunu unutup babasının az daha yorgo olacağını unutmak.
erdoğana sövüp 'özgürlük yok her şeyimize karışıyorlar' kafasıyla aynı kafadır.
1957 yılında o zamanlar üniversitede öğrenci olan deniz baykal başbakan adnan menderes in yoluna çıkar ve yakasına yapışır.

menderes : söyle ne istiyorsun?
baykal : özgürlük istiyorum ben, özgürlük!
menderes : bir başbakanı yakasından tutuyorsun, bundan daha büyük özgürlük var mı?

bunu anlatmamın nedeni şudur ki ''özgürlük yok'' derken bile özgürlük vardır aslında.
Devletin .mına koyan bir başbakanın yakasından tutulmasıyla karşılaştırılamaması gereken sav.

Zamanında Menderes'in siyasi hayatı dışında da nasıl evli kadınlarla kocalarının yanında zorla, tehdit ederek beraber olduğunu unutmamak gerek. Yoksa adnan Menderes'in ÖzgürlüktEn kasıtı bu muydu?
sövmek özgülük değildir. özgürlük nedir? buna çalış sonra görüşelim.
Aksama kadar erdogana sovup diktator demekle ayni mantiktir.
güncel Önemli Başlıklar