bugün

Takvim yaprağına bak orada yazıyor ama kebap falan yazınca yerine yalancı köfte yapıyoruz biz. Geçim zor.
Evin reisine sorulması gereken bir soru. Ona göre yemekler şekillenir ve afiyetle mideye gönderilir. Evdeki fertlerin ortak olarak sevdiği yemekler tercih edilmeli. Ve aynı yemekten sık yapılmamalıdır ki bıktırmasın kendini.
son 4 senedir her gün çektiğim en büyük sorun.
makarna .
köri soslu tavuk diyerek çözdüğüm sorundur. yanına bir de zero açtın mi offf. dayanamadım yapıcam.
Düşünüp düşünüp pizza siparişi ile sonuçlanır.
Rakı, salata ve tabii ki balık.
Hmmm eve doğru yönelmişim, trafik akıcı, kar var daha ne isterim?
Mevsim salata,tarhana,şehriye veya mercimek çorbası,mevsimine göre de sebze yemeği,oh mis Allah ziyade etsin.
Mantarlı tavuk artı pilav ile çözüm bulduğum sorunsal. Şu yorgunluğun üstüne bulaşıkla uğraşmamak için de tencere tavayı çöpe atmayı planlıyorum.
annelerin " öldüm bu pişirileceğin elinden " demesinden anlaşılır.
Sorun etmeyin.
görsel
köri soslu jülyen tavuk harika oluyor. Bana tavuğu sevdiren sostur köri.
Evde hazırlaması da hem pratik hem de ucuz.
26 Aralık 2018
Rusya federasyonu bağımsızlığını ilan etti.(1991)
ünlü matematikçi Cahit Arf öldü.(1997)

yapılacak yemek: mercimek çorbası, kuru fasulye, pilav, cacık

çocuğa koyulacak isim: erkek: isa
kadın: Meryem

insanlara merhamet etmeyene, Allah merhamet etmez.(hz.Muhammed)
patlıcanlı yada kaşarlı etli yemek kimde varsa alırım bi dal.
ne pizzası? aman aman nerelere geldim ben ya. kardeşim bir pizza ne kadar sizin haberiniz var mı?

öğrenciysen yap hemen bir salçalı bulgur, yanında sarımsaklı yoğurt ye gitsin.

sıkıldın mı bimden tavuk göğsü al. 3 parça çıkıyor zaten. ikisini at buzluğa, birini önce dilimle sonra haşla daha sonra tavada az yağ ve pul biber ile kızart.

hazır mantı da alınabilir. hop 2 dakikada hazır. üzerine biraz yağda salça ve pul biber kavur. sosta tamam.

tost makinen varsa hemen iki dilim arasına kaşar veya tost peyniri arasına sucuk, sosis vs. salça ve mayonez. hop şipşak hazır.

vs. vs. pizzaya o kadar para mı verilir? çok canın çekiyorsa dominos'un gel-al kampanyasıyla üçte biri fiyata alınabilir.