bugün

bes vakit namazin aksam vaktinde kilinanidir. kiyametin aksam namazinda cikacagi soylencesi yuzunden hizli kilindigi soylenir.
(bkz: sabah namazı).
3 rekat farz, 2 rekat sünnetten ibaret olan namaz.
dalgınlığa gelinmemesi gelen akşam vaktinin namazı. vakti göz açıp kapayana kadar geçtiği için sabah namazından sonra en çok kaçırılan namaz olabilir.
toplamda 5 rekattır.

ayrıntılı bilgi için: http://www.diyanet.gov.tr/turkish/default.asp
bi yerden acayip bi şekilde at kuyruğunu sallayana kadar kılınması gerektiğini duymuştumtum ne anlama gelir bilmiyorum birileri bana anlatsın.

edit:fiesta Aydınlatdı Sağolsun Öle bi Durum Yokmuş Namazı Geniş Geniş Kılabilirmişiniz

(bkz: geniş geniş namaz kılmak)
nihat genç'in yorumuna göre, bütün günün yorgunluğunu bir çırpıda alan namaz.
çocukken ve hala zevk alarak kıldığım tek namazdır.
sabah namazı çok erken, eh haliyle kalkmak zor. mırın kırın etmeden kalktığım gün sayısı azdır.
öğlen ve ikindi namazı zaten okul saatlerine denk geliyor. ömrümün büyük bölümü okumakla geçti lan. hala da devam ediyorum.
kaldı geriye yatsı. eh o da geç oluyor, sabaha kadar bir de süresi var. ertelemeye müsait. bu şartlarda tabii şeytan rahat durmuyor, sürekli uğraşıyor.
kısacası en kolayı akşam namazı.

bir sıralama yaparsam zordan kolaya doğru;

sabah>yatsı>öğlen>ikindi>akşam

dip not : bu giri tamamiyle subjektiftir.
akşam namazını haber eden ezan, en kısa ezandır. akşam ezanından sonra dışarı çıkmak tehlikelidir.
kıyamet akşam namazı vaktinde kopacağı için ezan okunduktan sonra geçerli bir sebep yoksa kılınması ertelenmemelidir.
bu yüzden öncelikle farzı kılınır. böylece farzın sorumluluğundan kurtulmuş oluruz. daha sonrada sünneti kılınabilir.
ayrıca akşam ezanı çok hızlı okunur gene buda bir an önce namaz kılınmasını sağlamak içindir.
Sırattan hızla geçmemizi sağlar.
Farzı sünnetten önce kılınan tek namazdır..
ezan okunduktan sonra vakit kaybetmeden kılınması gereken namazdır.
an itibariyle kılanacak olan namazdır.3 rekat farzı vardır ve son rekat 2 sünnet vardır.Bunları kılmak 7-10 dakikaya sığdırabilir.
an itibari ile kılınacak namazdır hatta üstünden zaman baya geçmiştir son olarak 41 dakika vardır.
hocanın ezanı okumasının akabinde derhal kılınması gereken namazdır. yatsı ile arasında çok az zaman aralığı vardır.
hızlı geçen vakit namazlarından.

kaçırmamak için hızlı davranmak lazım.
bir müslüman için son derece ucuz, etkili ve kolay bir gün sonu terapisi.
birazdan kılacağım namazdır.
Günün bu saatlerinde kılınan namazdir.
Birazdan kılacağım namazdır.
aksam namaz'i kilan kisi sirattan kolayca gecer.
https://www.youtube.com/watch?v=f_b_VKMfaDw
karadeniz için;
(bkz: aaşam namazı)
şeytanın kılmamam için beni oyaladığı namazdır.
güncel Önemli Başlıklar