bugün

ezan okunmuş namaza gidiyordur belki.
işi vardır, okulu vardır, gezmeye ihtiyacı vardır vs. O zaman ikindide öğlende de çıkmayalım namaz vakti diye.Yani tabi ki kılıp da çıksa ne iyidir hoştur ama kılmamışsa da kime ne? Öyle değil mi?
"Size ne?" diye sorulması gereken başlıktır.
Kendisinden başka (reşit değilse ailesi dışında) kimseyi ilgilendirmeyen hadisedir.
camiye gidiyor olabilir.
arkadaşlarıyla gece yarısına kadar eğlenip, kokoreç yiyip şalgamla ayılıp eve dönmektir.
(bkz: tanımlanamadı)
Müezzinle görüşecek olabilir.
Ben aksam disari cikiyorum ama ne kotu yoldayim ne de baska bir sey istiyorum. Kizlarin aksam ezanindan sonra disari cikmayacagi yasagini kim uydurmussa uymadigimi bilsin.
kesin kötü yoldadır. başka ne işi olabilir akşam ezanından sonra dışarıya çıkan kızın.
babasının sözünü dinletemeyecek kadar light olmasındandır.
senin bu başlığı açmakla aynı amaca sahip olmayan kızdır. canı istemiştir geziyordur. siz de oturduğunuz yerde kudurun.
babası geniş adamdır. kız da çok rahat olduğundan kimseyi tanımaz.
akşam ezan vakti hoca allahuekber diye o aslan gibi sesiyle etrafa resmen ışık saçar gibi ve resmen huzur vererek bütün ilçeye akşam oldu diye haber verme niyeti ve müslümanları ezana haydi diye çağırma derdindeyken, hiç oralı olmayarak ve umursamayarak sokağa çıkan bir kızın ne amacı olabilir ki acaba diye düşündüren sorundur.

hey haaat!

eskiler ne güzel demişler,

- akşam ezanından sonra eve giren kızdan hayır gelmez!, diye.

şimdi biz ne yapıyoruz öyle yapmıyoruz ve bu konuyu halka açıyoruz, amaç ne diyerek!.

o cillop gibi kızı hemen asmadık bakınız dikkat ediniz!, yolludur ya da geniş bir babanın kaşar kızıdır demedik!. ne yaptık kamu gen sorusu gibi adam gibi açtık mevzuyu!. hayırlısı olsun, mutluluklar sizinle olsun..