bugün

evet efendim...

akşam ezanından sonra sokağa zaruret dolayısıyla çıkmak zorunda kalan kadındır. yanında erkeğinin olması gereklidir, fakat erkeği olmadan zaruri bir ihtiyaçtan dolayı sokağa çıkar ise hoş karşılanmasa da bir nebze kabul edilebilir. lakiiiin kadın sırf gezmek adına, akşam ezanından sonra sokaklarda geziyorsa bunun altında başka nedenler yatabilir.

ilk önce, erkeğine yaptığı bir saygısızlık olarak ele alınmalıdır. sonrasında ise başına gelebilecek her türlü olaydan kendi mesuldür. allah muhafaza başına kötü olay gelirse, başına gelen kötü bir olayı toplumda yayarak prim yapma amacı gütmemelidir.

velhasıl akşam ezanından sonra sokağa çıkan kadın, zaruri ihtiyaçlar nedeni ile çıksa da, kıyafeti gayet kapalı, namahrem yerleri gözükmeyecek şekilde olmalı ve erkeklere vücudunun tahrik edici yerlerini göstermekten kaçınarak bir an önce işini halledip evine dönmelidir. komşular ve çevreden hoş karşılanmayan bu olay, bazı yerlerde mahalle baskısı nedeniyle kadının namusunu bile lekeyebilir. o yüzden kadın akşam ezanından sonra sokaklara zaruret dışında çıkmamalıdır.

sırf gezmek adına çıkanın da ne için çıktığı, bakmakla görmek arasındaki farkı anlayanlar tarafından anlaşılabilecektir.

edit: imla.
bazı çakalların tacizlerine maruz kalmaları muhtemeldir.dikkatli olmaları tavsiye edilir...
akşam ezanından sonra sokakta erkeksiz gezen kadınları inceleyen hayvan var bi de ki akıllara zarar.

(bkz: o değil de bi ilhan irem vardı o ne oldu)
bir kadın akşam ezanından sonrada çıkar isterse yatsıdan sonra çıkar isterse sabah ezanından sonra çıkar kime ne sana ne!
herkes bu düşünceyle sokakta gördüğü kadına bakacak değil.
nasıl bir zihniyet kadınların akşam çıkmaması gerektiğini söyler anlamıyorum.
tamam eyvallah belirli bir saatten sonra bir kadının tek başına sokakta olması siz bu düşünenler yüzünden tehlike teşkil edebilir ama sırf buna dayanarak zaruri ya da keyfi olarak kadınların dışarı çıkmasını engelleyemez. isteyen çıkar gider bu kişinin bileceği iştir.
gayet normal bir kadındır. bir insanın canı biraz hava almak, dolaşmak, mağaza gezmek veya gece dışarda eğlenmek istiyorsa kadın olduğu için bunu yapamayacak mıdır?! belki kadın olduğu için değil de, ipinden salınmış hayvan gibi hareket edenler yüzünden yapamayacaktır. erkekler nefsini terbiye etmeyi öğrenmesin de kadın örtünsün zaten değil mi? erkekler tahrik olmasın diye! hatta kadının başına bir gelirse suçlu da kendisi oluyormuş! erkekler nasıl sokağa tuvaletini yapmıyorsa, bu gibi hayvani ihtiyaçlarını da terbiye etsinler!
yanlış yapan kadındır.
derhal birilerinin ikinci , üçüncü karısı olup koynuna girmelidir.*
erkeğinin o saatte kadını dışarda görürse hemen eline bıçak alıp bıçaklaması lazım gelir. velhasıl bu anlayış buna musade eder. Daha neler...!
artık trend bir cümle kurma gereği duyuyorum kendimde..
''buradan hasiktir diyorum.''
kullanmadığı için beyninin %99 unu aldıran, kalan beynide kullanmayı bilmediği için belki ilerde öğrenirde kullanırım diye kafatasında dolaştıran, kalkıp milletin kadınına kızına akıl vermesi, laf yapmasıyla, "bakın nasıl malım" diyen zihniyetlerce kötü kadın olarak karşılanan kadındır. kadın kötü falan değil bunu diyenin içi fesattır..

biliyoruz malsın, o halde kanıtlamalısın.
bunu diyenin ana babası kim ya, nasıl çocuk yapıyosunuz siz arkadaşım!!? olmuş mu bu? insanlık ayıbı resmen, kaldırın gözüm görmesin!!

(bkz: bi siktir git çay koy lan mal mal konuşacağına)*
erkeklerin tüm tehditkar varlıklarına rağmen insanca hakkını kullanabilendir.
muhafakarlaşma, islamlaşma yolunda hızla ilerleyen türkiye'de tehlikeli bir hal almaya başlayan bir durum. evet lanet olsun ki zor olmaya başlamıştır.
(bkz: akşam ezanından sonra sokakta kadınsız gezen erkek)
camiden dönmüyorsa zayık o insana...
çarpılabilir!
*
evet bayan arkadaşlar akşam ezanından sonra önemli bir işiniz yoksa ve sokağa çıkıyorsanız kesin o.ospusunuzdur.başka bir amacınız olamaz.amacınız o sırada camiden dönen erkekleri azdırmaktır.zira camiden dönen erkeğin de aklı s.kişten başka birşey de olmaz.hemen üstünüze saldırır mazallah.namahrem yerleriniz kapalı bile olsa saldırırlar efendim.işinizi hemen halledip eve dönmelisiniz. 5 dakkadan uzun s.kişmemelisiniz. yoksa mahalle baskısı, toplusexe malzeme olmanıza olanak sağlayabilir.
(bkz: camideyken dışardan geçen karıyı düşünmek)
herhangi bir anormal durum içinde olmayan kadındır, tek suçu kadın olmaktır. gezdiği sokakta onu rahatsız eden erkeklerin tacizi hoş görülürken, kendisinin gayet normal ve insani davranışı hor görülür.
tinercisi var, sapığı var gaspçısı var. su uyur düşman uyumazmış. bayan için tehlikeli olabilir eğer yanında bir erkek yoksa.
her ne sebepten olursa olsun, özellikle ayak kesildikten sonra çıkmak, tehlike teşkil edebilir, temkinli olmak lazım. *
başka bir pencereden bakılacak olursa, günümüz şartlarında bayanlar da çalışmakta. işinden akşam ezanından sonra dönüyor olabilir. yanlış algılanmamalı. *
edit:ekleme
kadın erkek eşitliğini kafası almayan kişi kategorisine dahil edilen şahısların GÖZÜNE BATAN şahsiyet.zira bunlar * güzel fizikli bi bayan gördüklerinde ''hişt yavrum hepsi senin mi'' ya da ''ben böyle çemberi dörtgeni üçgeni geometri dersinde bile görmedim'' şeklinde tacizlerde bulunup her türlü sapıklığı sapkınlığı yapıp suçu kadınların üzerine atarlar.bu şahıslara * bu ülkede hak var hukuk var biri ister gece çıkar ister gündüz çıkar ister kapanır ister açılır saçılır bu sizi ilgilendirmez eğer tahrik olup da * * bunu dizginleyemiyorsanız suç o bayanda değil insan yapılmaya çalışırken yarım kalıp rafa kaldıran siz insan tasarımlarındadır.

(bkz: yazık günah ya)
(bkz: tüh utanmazlar)
(bkz: allah sen bilirsin)
(bkz: depemize daş yağacak)
sadece sözlüğe başlık konusu olacak olan kadındır.
herkes kendi içindeki fesatlığı başkasınada yakıştırır.başlığı atan arkadaş her önüne gelenle yatmak istiyor, her kadını fahişe olarak görüyor bunu da işinde gücünde, gezmesinde olan herkesi genelleyerek yapıyor.sen b.k olabilirsin biz değiliz, bulaşmak da istemeyiz..
tabi herkes namaza gittiği için kadın rahat rahat geziyo.napsın..
bu çağda kendisine hala şaşıran/eleştiren/ayıplayan öküzlerin varlığını çok net öğrenmiş kadındır.
kesin orosbudur ha o.
(bkz: bunu diyen bunu da dedi)
Sabah ezanından sonra çıkarsa biraz kızılabilir, öğlen ezanından sonra çıktıysa bir iki fiske vurulabilir, ikindiden sonra da çıkarsa....
Şeklinde geyiği döndürülebilir, ıvır zıvırlanabilir.
(bkz: vay ibne)*
+ne güzel bir tamlama bu böyle. kim yaptı?
-ben yaptım hocam.
+afferim yavrum, otur yüz!

olaya edebi yönden bakmakta yarar var bazen; zira içerikte pek de bir şey yok. *
güncel Önemli Başlıklar