bugün

adamın duruşunda başından beri bir gizem, bir sessizlik, bir derinlik var. diğer komutanlar gibi ezik durmuyor.

ne savunurum ne de eleştiririm, benim vazifem değil. suçludur veya değildir henüz onu da bilmiyoruz. ancak hasbelkader suçsuz olduğu ortaya çıkarsa onu bu hale getiren polisler bunun hesabını nasıl verecekler çok merak ediyorum.
tsk darbeci olmadığını açıkladı. şimdi polisin adama yaptığı işkencenin hesabını kim verecek?

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin resmi internet sitesinde bir basın açıklaması yayınlandı. Açıklamada, darbe sonrası gözaltına alınan Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk için "Hv.K.Komutanı (Abidin Ünal) Ankara’da AKINCI Üssü lojmanları bölgesinde bulunan Orgeneral Akın ÖZTÜRK’ü arayarak kendisine 4’üncü Ana Jet Üssü AKINCI’dan kalkan uçakların yasa dışı olduğunu, ivedilikle AKINCI’ya giderek oradaki kalkışmada bulunanları ikna etmesini istemiştir" ifadelerine yer verildi.

http://www.milligazete.co...na_etmesini_istedi/416534
Ben mi yanlış görüyorum yoksa bu adamın yüzü mü yalan söylüyor.
Hiç suç işlemiş gibi değil sanki hala nasıl bir işin içinde nasıl bu hale düştüğünü mü sorguluyor.
Basın kendisi hakkında hiç bahsetmiyor herkes tıp demiş susuyor şimdi bu adam suçlu mu değil mi değilse zaten anlaşılana kadar o dayaklarla yaşından dolayıda ölür gider suçluysa bizde boş yere vicdan felan yapmasak bari bilemedim her dk düşünüyorum istemsizce .
Bu adam için garip şeyler hisseden sadece ben değilmişim diye daha da umutlanmak.
darbeden sonra resmen evrim geçirmiş şahıs.
Bu adama karşı anlamsız bir şekilde bir merak bende de oluştu. Suçsuz olabilir. Hatta içimden bir ses suçsuz olduğunu söylüyor. Umarım gerçek en yakın zamanda ortaya çıkar.
görsel

Dişçisine dişlerimi çabuk yap kameralar karşısında olacağım demiş.
emniyetteki görüntülerini izleyince gözlerimden yaş geldi, içim parçalandı tsk ya 40 küsür yıl hizmet etmiş adamı ne hale getirmişler yazıklar olsun şimdi bunun yapan hayvanların darbecilerden ne farkı kaldı üstelik suçluluğu ispatlanmamış bir adama işkence etmek ne kitapta var ne de insanlıkta inşallah yakında aklanır da kendisine bunları yapanlara tek tek cezasını verir gerçekten nasıl bir ülkeyiz biz sözde demokratiğiz sözde insan hakları var nerede kaldı insan hakları suçu ispatlanmamış babaları yaşındaki adama işkence etmek hangi kitapta yazar bunu yapanlar insan mıdır? umarım yakın zamanda aklanır da bir an önce onu bu hale sokanların cezası verilir yazıklar olsun diyorum emniyette böyle hayvanların barındırılması ayrı bir suçtur zaten paşanın darp edilmiş halini çekip medyaya servis edenlere de yazıklar olsun eşi benzeri az bulunan bir pisliğe imza attınız aferin size şahsi düşüncem suçsuz olduğu yönündedir hulusi paşa derhal bu duruma bir açıklama getirmeli artık ve paşaya küfredenlerin yüzlerini çok merak ediyorum acaba utanıp ezilip büzülecekler mi insanoğlu işte çiğ süt emmiş hemen etiketi yapıştırıveriyor.
Bir an adamın suçsuz olduğunu düşünün ki gerek genel kurmayın açıklamalarıyla kendi açıklamalarının uyması gerek diğer generallerden farklı oluşu(bakışı,yüz ifadesi...vb) 60 küsür yaşındasınız milletin duyunca psikolojisinin bozulduğu yüzlerce uçakta defalarca uçmuş 100lerce pkk lı adiyi küle döndürmüşsün kariyerin başarılarla şerefle dolu güvenilen iyi bir komutan olduğun için emekli olacağına yaş kararı ile hava kuvvetleri komutanlığının ardından 1 sene de yaş üyeliği yapıyorsun ve emekli olmana sadece 1 ay kala bir gün genel kurmay arayıp akıncı üssündeki darbe meraklılarını ikna etmen için oraya gitmeni istiyor sen de gidiyorsun ama engel olamıyorsun ve sonunda darbe başarısızlıkla sonuçlanıyor neticede tüm suç senin üstüne kalıyor üstelik yeni kurulacak sistemde şuan olduğun mevkiden daha düşük bir mevkidesin yeni yetme polisler senin belki de bu ülke için yaptıklarının sadece yüzde 1 ini yapmış polisler hiç acımadan ağzını burnunu kırıyor ve bu görüntüler tüm Türkiyeye servis ediliyor ha eğer olaylar tam tersi ise ve bu adam da işin içindeyse vatan hainidir ve gereken ceza verilmelidir.
Bu kendisine yağipılan barbarlık umarız unutulmaz.
an itibariyle zor durumda olan ve bu durumuna üzüldüğüm eski hava kuvvetleri komutanı. kanımca darbeci ise en ağır cezanın verilmesini isterim ama değil ise ve masum olduğu ortaya çıkarsa bu adamın şu an 2 paralık olmuş itibarını, saygınlığını nasıl geri vereceksiniz. ayrıca geçmişi başarılarla dolu dünya çapında bir pilottur.
Binlerce kişinin katili terorist başı abdullah öcalan a yapılmayan muamele bu adama yapılmıştır. Suçlu yada suçsuz olabilir ama tsk da organeral olan birinin hatta olmasin normal biri bile olsa böyle darp edilmesi insan haklarına bile aykırıdır.
geçen yıllarda emekli olmasına rağmen emekli edilmeyip yüksek askeri şura'ya katılan darbeci komutan.

kim katmış ola ki?
kafami surekli karistiran, vicdanimi sorgulatan bi adam. darp edilmis halini gordukten sonra icim acidi ve bu adamı bu hale getirenleri düsündüm. o halde ne hissettigini düsündüm. umarim gercekten sucu olmadigi icin suanda serbesttir.
görsel
suçsuz olduğu kanitlanmis kişi. oyle diyorlar.
Gerçekten üzülmeye başladığım kişi. Ben bunun iyice darbeci olmadığına inanmaya başladım. inşallah darbeci değildir.
"Suçluların suçunu, kendilerine sormayın..." yazar tevrat'ta.

Evrensel bir ceza yargılaması kuralının temelini oluşturur, bu söz.

Delilden suçluya ulaşma yöntemidir.

Suçun var mı diye, akın öztürk'e sormayacaksın; delil toplayıp, onun suçlu olduğuna %'de 100 emin olacaksın.
Yakın zamanda saliverilecek paşa. Ajanslar buna işaret ediyor. Ben asıl dışarı çıkınca ne yapacak onu merak ediyorum.
daha suçluluğu veya suçsuzluğu ispatlanmamış havacı orgeneral.

apoya bir fiske vuramamış türk milleti gözler önünde daha darbeci olduğu ispatlanmamış insanlara işkence etmektedir.
damadı hakan karakuş yakalanmıştır.
https://twitter.com/prote...status/756941039781289984

şimdi olaylar çözülmeye başlar.
akıncılar üssüne torunlarımı gitmeye gittim demeyip genelkurmay gönderdi deseydi tamamem suçsuz olduğuna inanabilirdim.

yine de her açıklamayla bu komutanın masumiyeti ağırlık kazanıyor.

ama erken konuşmayalım. bu masumiyet kazandıran açıklamalar birisinin veya birilerinin suçunu örtbas etmek için olabilir.

bir de genelkurmay ikinci başkanının anlatımına göre akın öztürk darbecilerle rehineler arasında arabuluculuk benzeri bir görev üslenmiş. demek ki bu komutana her iki tarafın büyük saygısı var ve elini kolunu bağlamayıp arabulucu yapmışlar.

ya da?

beklentim masum çıkması yönünde. ama at izinin it izine karışmış olması beni korkutuyor.
(bkz: kemal abidin öztürk)
damadı akıncılar üssünde saklanırken yakalanmış -------------- http://aa.com.tr/tr/turki...lanirken-yakalandi/614730

ve kardeşi açığa alınmış ---------- http://dusuncemektebi.com...aciga-alindi_d126365.html

darbeci komutan..

ailesini de mahvetmiştir.