bugün

hiç unutmam vatan sever filmindeki o sahneyi. oğlunu öldüren ingiliz askerlerini iki ufak oğluyla pusuya düşürüp, baltayla katledişini. bufff
ıssız adam filmindeki yıllar sonra karşılaştıkları o son sahne beni benden alır.teşekkürler çağan ırmak.
eşkıya filminin son sahnesidir.
aramaya inanmak filmindeki o değil de bir tanım vardı ne oldu ona sahnesi.

(bkz: filmlerdeki unutulmaz sahneler)
davaro- hıyartolardan sülo

scarface'in finalinde tony montana'nın otomatik tüfekle geçirdiği saniyeler.

taxi driver'da travis bickle'ın ayna karşısıda üst üste "you talkin to me" dediği sahne.
god father 2 ( robert de niro nun elin de tabanca ile çatılarda gezme sahneleri ve sonra finiş bang bang)

2001 uzay macerası ( maymunun kemiği fırlatma sahnesi )

sado nun 120 günün de ( çivili ekmek ve bok yeme sahneleri )
. daha çok var
cüneyt arkın'ın ayakta öldüğü sahhedir. (bkz: yok artık)
memento'da leonard sevgilisinden kalan son anıları yakarken:
''seni unuttuğumu hatırlayamıyorum.''
secret garden adlı bir kore dizisinde bölümlerden virinde esas oğlan ve esas kız bir kahvede capuccino içerler. Kızın üst dudapına capuccinonun köpüğü bulaşır. Oğlan da köpüğü kızın dudağını öperek temizler. evet çok tatlı bir sahneydi.
babam ve oğlumda cenaze dönüşü babanın isyan edişidir. gözümüz çıkana kadar ağlatmıştır bizi.
tabiki esaretin bedeli ve afişin arkasındaki tünel.
kusturica'nın başyapıtı çingeneler zamanında perhan'ın meyhanede fena halde dağıttığı sahne.
Wanilla sky gökdelenden atlayış Sigur ros eşliğinde.
Titanik filminde, gemi batarken müzisyenlerin müziğe devam etmesi.
recep ivedik 3 saçını sarıya boyattığı kısımda tamda çevirirlerken aynada kendini görürken.
matrix'te neo'nun üzerine gelen onlarca kurşunu durdurması.
Harry Potter'ın sonunda Harry'nin Hogwarts'ta öğrencilerin arasından çıkıp 'güvenliğiniz çok iyiymiş demesi. (yada ona benzer bişey işte, tam hatırlamıyorum)
canım kardeşim adlı filmde tarık akan ve halit akçatepe'nin pavyon sahnesi. halit akçatepe pavyonda bir kadına uzun uzun bakmaktadır. tarık akan bunu farkeder. pavyon çıkışında ayıp be ayıp, ana yaşındaki karılara mı sulanıyorsun der. halit akçatepe'de o anan yaşında dediğin kadın benim öz annemdi der.
cennetin rengi, babanın görme engelli oğlunu nehir kenarına terkettiği sahne.
Insan ağlatır;

http://youtu.be/fWdpvNFc4ec
Leon filminin son sahnesidir. Herkes norman stansfield in olduğu sahneyi düşünecek ama hayır. Beni etkileyen mathilda nın çiçeği alıp toprağa dikmesi oldu.
Bin-jip filminde gencin yasli adami kefene sarip gomdugu sahnedir.
forrest gump filmindeki forrest'in çocuğunu gördüğü ve "is he smart?" diye sorduğu sahne.
Gladyatör ün ağir yarali soğuk soğuk terlerken gozlerinden akan yaş ve ailesine doğru yuruyusu.
film değil dizidir. Prison break Abruzzi reis.
300 spartalı filminin son sahnesi leonidas: good by my love