bugün

selam.

http://www.youtube.com/watch?v=aef9DGvZ8Qo

bu yardımımı sizlere bu eserle tasvir etmek istedim.
merhaba,
ben pembe tolga

Yunan mitolojisi'nde "denizlerin tanrısı" olarak bilinen, hilkatı gereği diğer tanrısal kardeşlerini erkeksi bedeniyle kıskandırmaktan gocunmayan, deryalar içerisinde geçen ömrünü spekülatif karizmasıyla taçlandıran, sakallı bir muhrip gibi denizin üzerinde güneşlenmekten çekinmeyen seksi bedenli deniz tanrısını yakalayıp ev imkanlarında beslemektir.

öncelikle pek değerli gaydaşlarım; yakaladığınız yavru bir poseidon ise derhal elindeki mızrağını alınız. henüz bebeklik dönemindeki poseidon'lar oldukça hırçın olabiliyor. elinize zarar vermesini istemezsiniz. her ne kadar yavru bir poseidon da olsa kesinlikle sakallarını kesmeyiniz. sakallarıyla sudaki olası ısı değişimlerini saptamaktadırlar.

poseidon akvaryumu için dikkat edilmesi gereken birkaç husus:

* büyük bir akvaryum poseidon'un bakımı için idealdir. yakaladığınız poseidon'u leğen ya da kovada beslemeye kalkışmayın.
* dış filtrenizin içerisindeki elyaflar 3 günde bir değiştirilmelidir. poseidon'lar midesi bozuk tanrılardır. suyu çok sık kirletirler. akvaryumda nitrat patlamasını bu şekilde önlemiş oluruz.
* Taban kumu için aragonit idealdir. "Ca" içerdiği için pH değerini dengelemekte yardımcı olacaktır.
* poseidon'lar tatlı suda yaşayamazlar. ya gerçek deniz suyu kullanmalısınız, ya da kullanılacak suyu reverse osmosis (RO) ile hazırlamalısınız. litre başına 40 gram tuz yeterlidir. bir adet de Tuz ölçer (Hydrometer) bulundurmanızda fayda var.
* su sıcaklığı 23 derecede sabitlenmelidir. aşırı ısı durumunda çiftleşme dönemlerinin zamanı ayarlamakta güçlük çekerler ve mercan kayalarıyla mastürbasyon yaparlar.

ek olarak; fazla elle sevmeye gelmezler. ara sıra attığı uhrevi naraları görmezden gelirseniz çok uysal canlılardır. fakat mümkün olduğunca evinizin ana elektrik sigortasından uzak tutmalısınız. mesela geçen ay prizin içerisinde bir adet zeus yakaladım... kardeşini kurtarmaya geliyordu. bu tür tedbirleri elden bırakmazsanız hiçbir zorlukları yok.

takıldığınız hususlar olursa rica ediyorum sormaktan çekinmeyin.
bi discus beslemek değildir.
işin iyi yanından bakmak gerekirse; sonuçta o da buna karşılıksız kalmaz. her gün bize balık yaratır. belki bize bir sürü mercan taşı üretir ve biz de onu satar zengin oluruz. hem böylece denizleri de kirletmeyiz. denizleri kirletmeyince o da mutlu olur. bize kızmaz.
age of mythology oynayarak uyuduğunuzu gösterir.
açıkta bir yer kalmıştır büyütecek bir şey yoktur.
bir balık alıp adını poseidon koymakla mümkündür.
bir kafeste aedon beslemek gibidir.