1. 1.
    sıfır. hatta -0000.

faceboktan, fesli bunak ve tayfasından öğrendikleriyle tarih biliyom ben yeahh derler.

Misal bir örnek: vahdettin dönemi sonrası işgallere sessiz kalırlar. sorsan vahdettin ve abdülhamit cici. anadolu'nun işgal edilmesine söylecek laf bulmazlar. zira gerçekler ortada malumunuz.

atatürk'ün inkılaplarına; yanliş yaptı batıcılık falan filan yalanlarını tespih gibi sıralarlar. oysaki osmanlı devleti zamanındaki lale devrine laf etmezler. neler döndü neler o dönemde malumunuz.

batıdan alınan yenilikler bozdu bizi yeaa deyip işgal zamanlarinda topuklayip kaçanları görmezden gelirler. ar namustan bahsederler bide. pehhh.

bati ahlakımızı bozuyor deyip batı'dan daha ahlaksız olmak yaman çelişki vesselam !.

yanisi.... he he deyip geçin. aykü meselesi ...
    6 -6 ... traveler of secret moments
  2. 2.
    kürtlerin tarih bilgisinden çok iyi olduğu aşikardır. biz siz gibi 5 bin yıllık tarihimiz var yalanı atmıyoruz diyelim ki 5 bin yıllık tarihiniz var devletiniz nerde hani ? adamı böyle madara ederim. evet..
    5 -6 ... frank lucas
  3. 3.
    onlar için öküz öldü tarih bitti

https://galeri.uludagsozluk.com/r/2192315/+
    8 -3 ... eddie gluskin
  4. 4.
    -bir gecede cahil kaldık.

-ulu han sultan abdulhamit han cennet mekan.

-diriliş

-kuruluş

-engin altan düzyatan han.

https://galeri.uludagsozluk.com/r/2192316/+
    6 -2 ... garavel ustaa
  5. 5.
    Anaokulu terk seviyesindedir. Diziler de olmasa isimleri bile bilmezler. Misal: fatih istanbul'u fethetmeden evvel galata köprüsünde kimlerle birlikte içmiş, bilemezler; ama ben biliyorum.
    6 -3 ... cedidacer
  6. 6.
    toplumda herkesin tarih bilgisine vakıf olması beklenemez ancak tarih bilinci toplumun geneline inkişaf edebilir ki bu bilinç bizi bir arada tutan en önemli bağlardan biridir.
    5 ... judas
  7. 7.
    Fesli dümbük ne anlattıysa o.
    6 ... vexillarius of theodopolis
  8. 8.
    Yok denecek kadar azdır.
    6 ... wogtah
  9. 9.
    facebook gruplarından ve fesli deliden öğrenilenlerdir.
    2 ... tonik cin
  10. 10.
    Aynen aynen Stalin kumlara sure okudu.
    4 ... nudesulu