bugün

olayı çok yanlış anlamış yazar beyanı. kimin troll olduğunu kimin olmadığını anlayamayacak kişi zaten gerizekalıdır.

malum kesimin kimseye bakarak karar verdiği yok. kendi fikrine ters düşen herkesi aktroll diye nitelendiren cibiliyetsizler yığını işte.
akp li ama aktroll den nefret edip rte ye tapmıyor bir de düşünebilenler varmışşşş hasssssiktir. yok öyle bi dünya.
yalan, dolan, baskı ve talan üzerine kurulmuş gerici bir iktidarı aklamaya ve her durumda haklı çıkarmaya çalışan paralı yalancılar olan karakteri ve ahlakı bozuk aktroller aslında akp'nin tek umududur. elbette ki, "at sahibine göre kişner".

ama, yalancının mumu yatsıya kadar yanar ve bir gün aktroller, hizmet edecekleri bu kepaze iktidarın yerinde yeller estiğini görünce, "giden ağam gelen paşam" diye hizmet edecekleri yeni bir "patron" bulma hayali kuracak kadar da ilkesizdirler.
son derece doğru bir kanı. Ben her partide olduğu gibi ak parti seçmenini de ikiye ayırıyorum; Şuursuz seçmen ve şuurlu seçmen. Şuurlu seçmenler oylarını, oy verecekleri kişiyi objektif bakış açısıyla değerlendirerek verirler -ne varki bu tür seçmenin oranı ak partide düşük-. şuursuz seçmenler ise oylarını ya babadan görme yada kulaktan dolma bilgilere dayandırarak verirler. bu tür insanlarda yeni bir düşünce üretme kabiliyetinin olduğunu görmedim. bunlar genelde face'de, twitter'da necip fazıl, tayyip erdoğan, ara ara da ak partili köşe yazarlarının sözleriyle düşüncelerini şekillendirirler. Şuursuz seçmenlerin arasında "ak partiye vermeyek de cehape mi gelsin" diyen teyzeleri, babadan duyma bilgilerle sosyal medyaya dalan -kanımca gösterişçi- ak partili gençleri ve söz konusu "aktroll"leri sayabiliriz. bence cümleyi biraz daha genelleştirip "şuursuz seçmen en çok ak partiye zarar veriyor" diyebiliriz.
Şunu da söyleyim muhalif kesimin türettiği bir kelime olması açısından "aktroll" demeyi pek sevmem. ama böyle ifade etmek daha anlaşılır.
yemiyorlar içmiyorlar 7 24 twitterdalar. koşulsuz suhalsiz her bir şeyi destekliyorlar.