1. 1.
    trollerin kendilerini zorda hissettiklerinde karşı tarafın söylemlerini bertaraf etmek için ürettikleri taktiklerdir.

1) eleştiriye karşı eleştiriyle cevap vermek: burada amaç cevap verilemeyecek bir konuda karşı tarafın aklını bulandırmak ve konuyu örtmek için bir sorunsalla yanıt vermektir. bu sayede eleştiren kişi kendi konusunu bırakır ve aktroll'den gelen eleştiriyi açıklamaya başlar.

2) trollümüz, sizi vatan haini ya da x (kafasına ne eserse) olmakla suçlar. böylece yaptığınız eleştirilerin kayde alınamayacağını söyleyerek konuyu kapatır.

3) "ben tarafsız biriyim ama..." gibi bir cümleyle söze başlanır, devamında "akp öncesi şöyleydi" gibisinden devam ettirilerek konu tatlıya bağlanır.

yani her türlü sizin eleştirinize cevap veremezler. üstüne bir de sizi fanatiklikle suçlayabilirler. yavuz hırsızın ev sahibini bastırması girişimi. en iyisi muhatap almamak.
    12 -4 ... asla osurmam
  2. 2.
    Östrojen yığını alıngan kemalistleri çıldırtıp bundan zevk duymak.

Siz bu kadar zayıf olduğunuz müddetçe aktroller daha çok zevk alacak.
    -4 ... bohemond de hauteville
  3. 3.
    Ne dedi şimdi bu teneke? Anlayan var mı sahiden?
    1 ... agca
  4. 4.
    Valla ben de ne dedi anlamıyorum.
    Aslında bı osursa rahatliyacak.
    Gaz sancısı başına vurdu herhal.
    3 -2 ... ayk73
  5. 5.
    (Y)chp'li kılıçdarcı troll taktikleri ile tamamen aynıdır. Ad hominem üzerine kuruludur bütün tartışma yöntemleri. Nasıl Aktroll "cehape döneminde şöyleydi" diye kendini savunuyorsa kılıçdarcı troll de "akp de habur'da şöyle yaptı" diye kendini savunur. iki taraf da hiçbir eleştiriye cevap veremeyip karşıdaki kişiyi fetöcü/aktroll ilan eder.
    4 -2 ... radikalkemalizm