bugün

(akşam eve gelirken oğluna oyuncak almış baba karizması) yazacaktım ama şimdi biri çıkar kızlar adam değil mi diye. neyse bunu geçelim.
elinde oyuncakla gelen adamlara dikkat ettiniz mi hiç? koltuğunun altına pilli robotu veya uzaktan kumandalı arabayı sıkıştırıp eve gelen adamların ayrı bir karizması vardır. normalde eli boş gelen adamlar elinde bir oyuncak olduğu zaman daha karizmatik oluyorlar. gözler hafif kısık. bir an önce eve gitme aceleciliği. eve ekmek götürebilmekten çok farklı bir şeydir bu (ona zaten mecbursundur). ama o pilli robotu götürünce evde atılacak çığlıkları duyar herhalde adam. daha yoldayken bunlar gözünün önüne gelir. aybaşında mutfak masrafları, ev kirası ve faturalar hesaplanmış 20 ytl lik bir bütçe fazlası bulunmuştur. bununla da iki aydır siparişi verilen o dandik pilli robot alınmıştır. teeeeeeey değme keyfine.
(bkz: noel baba)
bütün gün evde çocuğu için didinip duran anneden daha çok sevilen ebeveyndir.
çalıştığı için çocuğuyla ilgilenemediği kompeksiyle yaşayan ve bu nedenle hergün çocuğuna bişeyler alan anneler sayıca bunlardan çoktur.
toyz r us vb. yerde çalışan kral babadır.
çocuklar yattıktan sonra karısıyla fantazi yapacak olan, seks oyuncakları almış babadır.
en asil duyguya sahip babadır.
bütün gün evde babasını özlemle bekleyen çocuğun,kendini en şanslı çocuk hissetmesini sağlayacak düşünceye sahip kişilik.
akşam eve elinde oyuncakla gelen baba; sevgi kavramının ete kemiğe bürünmüş, vücut bulmuş halidir..

babasına aşık bir kız çocuğu yetiştirmiştir aynı zamanda.

yıllar geçip koskoca bir kız olduğunda, küçük bir kedi yavrusu misali hala babasına nazlanan bir kız çocuğudur yetiştirdiği çocuk..

bir de hala saklamaktadır babasının akşamları getirdiği oyuncakları.

kırmızı şapkalı bir köpek, pembe elbiseli bir bebek, minik mavi bir top, yeşil bir kanguru, paten yapan cindy bebek, boyama kitapları, boyalar vs. vs.

hata da yapsa, olmayacak işlerin peşinden de gitse, babasının her zaman kapı gibi arkasında duracağını bilen kızdır söz konusu kız.

öyle böyle değil. bildiğiniz kahramandır akşam eve elinde oyuncakla gelen baba..
1980 lerin sonu 90 ların başında çocuktum...

babam eve karaşimşek ile gelirdi.
gitt konuşurdu takla atardı...

sonrasında babam he-man kılıcı ile gelmişti...

sarıldım sarıldım babama.
kömür taşımaya indik sonra...
Eskiden bunu yaptığında çok sevinirdim onu kucaklardım ama şimdi 6 yıldır görüşmüyoruz.
bir çok çocuğun, çocuk kalanın, çocuk olamamışın içerisinde olmak istediği durum sahip olmak istediği baba gibi baba.