1. 1.
  her geçen gün okullarda çocukların daha büyük bir bölümünü etkileyen önemli bir eğitsel problemdir. zorbalık sardırganlığın bir biçimidir. tahrik edilmeden bir veya daha fazla öğrencinin düzenli olarak veya kasten bir öğrenciye yapmış oldukları olumsuz davranışlar olarak tanımlanabilir.
  4 ... lamec
 2. 2.
  mobbingin okulda çocuğunuzun arkadaşları tarafından çocuğunuza uygulanması da denebilen ileriki aşamaları daha da vahim sonuçların doğmasına neden olan zorbalık çeşitidir.
  3 ... kartalbey
 3. 3.
  kimi zaman iyi olan zorbalıktır. uzun zamandır öğrencinin biri bir kızı sıkıştırıyordu. ne olduğunu neden olduğunu öğretmenler olarak anlayamadık. zorbalığı yapan öğrenci de akademik anlamda bayağı iyi. kız pek değil. durum o yüzden şaşırtıcı. bir gün yine tarih yazılıları açıklanmış herkes kötü almış dertleniyor. o sırada çocuk kız çağırdı, "gel bakim buraya". çekti köşeye yangın merdivenlerine doğru gittiler. ben de arkalarından. konuşmalarını dinledim. meğersem kızı ders çalışması için tehdit ediyormuş çocuk. takdir almazsan sevgilini babana söylerim diye. vay anasını dedim. zorbalığa gel.
  4 -6 ... adana turuncudur
 4. 4.
  özgüven eksikliğine sebep olan üzücü eylem.
  5 ... kimsin sen mira
 5. 5.
  Okullarda çocukların birbirleri üzerinde acımasızca yaptığı eylemdir. bu konuda öğretmenlere çok önemli görevler düşmektedir. ayrıca çocuklara kendilerini savunları gerektiği konusu da verilmelidir. aileler de çocuklarını takip etmelidir.
  5 ... sessiz geveze
 6. 6.
  Bugünkü çekmeköy'de bir anaokulunda yaşanan olaydan sonra bir kez daha gündeme getirmekte fayda var. etrafınızda buna maruz kalan yakınlarınız varsa bu konuda onları bilgilendirin. burada türk eğitim sistemine de biraz değinmiş oluruz.

  eğer bir öğrenci fiziksel şiddet görüyorsa( ki bazıları bunu söyleyemez)
  Sınıftan dışlanıyorsa
  alay, tehdit, kaldıramayacağı şakalara maruz bırakılıyorsa
  bunun yanında fiziksel, maddi durumu, etnik kimliği, dini inancından dolayı eleştiriliyorsa, bunlardan dolayı baskıya uğruyorsa,
  öğretmenler, idareciler bunları bilmelerine rağmen bir şey yapmıyorlarsa
  baskı, tehdit, para verme, iş yaptırılmasına maruz kalıyorsa

  yakınlarınıza hakları olduğunu bildirin. eğer aile, okul ve çevre bu konuda adım atmıyorsa öğrenciler için zor bir dönem demektir.

  Şiddetin özendirildiği, zayıfın sessiz kaldığı bu ortamda siz de onlar için bir şeyler yapın.
  4 ... sessiz geveze
 7. 7.
  ingilizcede bullying olarak gecen olay. amanda todd adında ingiliz bir lise ogrencisinin birkac sene once youtube'a video atıp intihar etmesine neden oldugu soylenen olay sebebiyle baya tartışılan bir topic olmuştu.
  2 ... stolenegg
 8. 7.
  ülkeyi sarsan yurt odasında falaka olayında tekrar gördüğümüz toplumsal sıkıntı. veliler hassas olmalıdır bu konuda.
  ... normal mario
 9. 9.
  Ben olsam okullarda çocukların birbirine yaptığı zorbalığı önlemek için öğrenciler arasından birkaç tane ezilen seçerdim ve bunlara elektro şok cihazı verirdim; birini zorbalık yaparken gördükleri zaman basarlardı elektriği. Çünkü bu tipler laf ile eğitilmez, biliyorum
  1 ... anambunelan
 10. 10.
  eee orospu çocukları siz baskınlık hiyerarşisini inkar edip, 30-40 kişilik sınıflar yapıp çocukları 9-10 saat okulda tutarsanız nur topu gibi katiller, suçlular, mass shooting yapan manyaklar elde edersiniz. iddia ediyorum bu hapishanelerdeki insanların en az %80'i okul ve çocukluk çağında zorbalığa maruz kalan tipler değilse gelin götümü sikin. o kadar diyorum.
  bazı insanlar bazı insanlardan sosyo-ekonomik anlamda, fiziksel anlamda, genetik anlamda, psikolojik anlamda üstündür. bu buz gibi bir gerçektir.
  3 -1 ... yamyam balagonda adami