bugün

onların sikimsonik nutuklarını dinlemeyi sevmeyen insandır.
hele de akrabalarınız çıkarcı paragöz miras avındalar yandınız demektir.
Sırf akrabası dıye anlasamadıgı ınsanlarla gorusmeyen kısılerdır.
benimdir. kuzenlerimin çocukları olmuş bir kere bile görmedim hatta isimlerini bilmiyorum.
benim. görüşmek zorunda da değilim çoğunu sevmiyorum, ben seçmedim ya onları sadece kan bağı var.
Ihanet icerisinde olan hicbir akrabam ile gorusmuyorum. Gecen hesapladim hic akrabam kalmamis. Vay a.koyayim dedim sonra.
Akraba olmasa yüzüne bakmayacagi insanlardan kendini soyutlamis olan insandır. En iyisini yapandir.
sanırım ben.
ne yapam gurbetteyiz.
dinde yeri yoktur.
(bkz: akrabalardan uzak olmak)
gurbette olmakla alakasi yok, keske akrabam olsada gorussem dedigim durumdur. ucak 4 saat, ama gidince kimi goreceksin.
anne, baba, kardeş veya kardeşler dışında diğer kanbağı olan kişileri pek sallamayan kişilik.

Benim o, benim. mutluyum, huzurluyum.

hayır gerek yok yani. ne gerek var ki sevmiyorsan. kendini zorlayıcı şeyler yapmayacaksın, hayır demeyi öğreneceksin. hayır demek özgürlüktür. reddetmek özgürlüktür. sırf zorunda olduğun için bazı kişilerle görüşmek seni geriyor ise görüşmeyeceksin.
Artik gorusmek istemiyordur.
Ne zaman gitsem " niye hic gelmiyorsun? Ya da telefonla arasam " niye hic aramiyorsun? " sorularina maruz kalmisimdir. Sanki giden de arayan da ben degilmisim gibi.
Degisen bir sey var mi yok. Ben gidersem ben ararsam gorusuyoruz.
Bu devirde kendi ailen dışındakilerle görüşülmüyor. Herkes ayrı hayatta.
Benimdir.

En mantıklısının bu olduğuna daha lise zamanlarında karar verdim. Baktım bizim sülaledekilerde bi ceyar olma, sülaleyi dallas'a çevirme merakı var dedim siz sağ ben selamet.

Ah o baba tarafı yok mu...
Benim. Yıllardır görmediğim kuzenimle alışverişte karşılaştım geçen gün. Zor tanıdım.
karşı tarafdan beklemenin eseri dir .

küs tutan çocuklar gibi .

babane o arasın banane o gelsin .
Ben degilimdir ben görüsürüm hatta beni benden fazla düsünürler sag olsun var olsunlar.
Çok kalabalık aileyiz ama baydı bir süre sonra. Yalnızlık daha iyi hissettiriyor beni. Aile dedikodusu dinlemektense hiç görüşmem daha iyi.
akrabalarının iyi insan olmadığını bilen ya da düşünen insandır. saygı duyulmalıdır.
Arkrabalarının yaydığı toksik enerji frekansından kaçmış ve huzura ermiş insandır.
Böylece hayatında başarıda kaçınılmaz olacaktır.