bugün

Size sürekli torununun fotoğraflarını gönderir.
kuzen görünümlü teyzeler vardır birde. saat başı hal hatır sordurulur.
Köy gibi ufak yerlerde yaşıyorsa sıklıkla çiçek böcek fotoğrafları göndermesi de cabasıdır.
profil fotoğrafı kanayan gül.
(bkz: akraba whatsapp ı)
son görülme bir önceki aya ait olabilir.
-Normal fotoğraflardan daha çok arkaplanında cami, manzara olan dini yazılar, cuma mesajı görselleri.

- cuma günleri ve kandil geceleri sabahtan başlayan yoğun mesaj trafiği.

- YNCMS özelliği (yeni nesil cuma mesajı servisi). Nedir bu yncms ? Kuşlu, kabeli, manzaralı fotoğrafların slayta dönüştürülmüş halidir. Arkaplanda ilahi olur. Yazılar ise dini içeriklidir. Bu özellik yeni gelmiştir.

- siyasi içerikler.

- güldür güldür tarzı sikimsonik fıkralar, komik fotoğraflar, videolar.

- kim olduğu belli olmayan kişi tarafından gelen gizemli cuma mesajı.

Gibi özelliklerdir. Keyfim yerimde değil yoksa doldururdum burayı. Sıçardım yine tespitlerimi ama gethere iyi değil.
Çocuk sahibi olanların profil fotoğraflarına çocuğunu koymaları. (bkz: bakın ne güzel yapmışım demenin watsapp bulmuş hali)
Birbirini öven ponçik iletiler.

(bkz: Okundu olarak işaretle)
Resimli Cuma mesajları, çoluk çocuk, düğün dernek fotoları ve maşallahçı teyzelerle, inşallahçı amcalar.
cuma mesajları olmazsa olmazı. bebelerinin doğum günleri, karne fotoları fix zaten. yeri geliyo bazen laf sokmalı muhabbetler de dönüyo ama bizim akraba grubu bende hep sessizde.
Aile watsapp grubunun olmazsa olmazı o an hangi yemek yapılmışsa sofraya konulur, "bismillahirahmanirahim" demeden evvel fotoğrafı çekilir watsapta paylaşılır öyle yemeğe başlanır.
içeriden gelen maşallah,amin,şükür sesleri ve bu sesler nedeniyle burunda otomatik hissedilen dandik limon kolonyasının kokusu, akrabalık ilişkilerinizin zayıf olmasına bir kez daha sevindirir.
Pek tanık olmadığım özellikler. Çünkü neden olayım?
Durum paylaşımı.
whatsapp olmayınca olmayan özelliktir. hiç yok.
Resimli cuma mesajı.
Yarak kurek paylasimlardan ve mesajlardan sonra hepsinin engelli olmasi.
kopyala yapıştır veya ilet seçeneklerini keşfetmiş insanlar topluluğu.
dini günlerde kandil, cuma, bayram vs direkt tebrik fotoğrafı. çünkü iki kelime yazmaz.
2000-2010 arası takıldığımız forumlar gibi. imzalarda değişik değişik fotoğraflar olurdu. aynısının tıpkısı.
nadiren de olsa ölüm kalım haberi aldığım için duruyorum. yoksa cidden bir işe yaramazlar topluluğu gibi.
Hiç bilmiyorum bütün gruplardan direkt çıkıyorum ya da fazla ilgisiz olduğumu söyleyerek beni onlar atıyor.
whatsapp profilindeki "hey there i am using whatsapp" yazısını kaldırmamaları ve profil fotoğraflarına ya çocuğunun ya da torunun fotoğrafını koymaları.
Her mesajdan sonra emoji olması diyerek ekleyebileceğim liste.