1. 240.
  Sünnettir. Aile bağlarını güçlendirir, mal dışarı çıkmaz, soyadı değişmez.
  1 -1 ... selia
 2. 239.
  Doğan çocuk ne kadar sağlıklı olursa olsun ilerde sakal uzatıp cemaatçi piçlerden olacaktır yapmayın lütfen uzak durun.
  -2 ... jamesss
 3. 238.
  Sahiden mi? Geri kalanlar bayılıyorlar amk.
  1 ... son picikan
 4. 237.
  hoşlanmadığım evlilik türüdür.
  1 ... simgesimge2019
 5. 236.
  hadi iki dünürün kuzen olması normal görülebilir de fakat kuzen evliliği günümüzde olmaması gereken, çocuklar açısından da riskleri günümüzde bilinen bir olay.
  daha çok malum, dini yaşam tarzına mensup artı düşük eğitimli kitleye özgü bir durum.
  ... sweet mandarine
 6. 235.
  akraba evlilği sakat çocuk doğumu bilimsel olarak tam kanıtlanmamıştır uydur uydur anlat misali ha sakıncası yok mu? şimdi babada gözle ilgili gen bozuk e annedede bozuk çocukta göz hastalığı çıkma riski artar. işler tamami genle alakalı çaprazlama falan filan ama sakat olacak diye birşey yok. yoksa eskiden herkes akrabasıyla evlenmiş şimdi herkes sakatmı?
  1 -2 ... minmimeranim
 7. 234.
  ülkenin yarısının maruz kaldığı tür bir şey.
  1 ... tuhafbirinsan
 8. 233.
  Dinen serbesttir... dinen, açlıktan ölmemek için domuz/leş yemek, hatta ölüm tehditi karşısında allah'ı inkar etmek de serbesttir... git yap demek değil. Savaş hali, insan nüfusunun azalması vs vs, bir nedenle sıkıntılı bir durum mu var, git evlen... demiyor ki, amca kızı kardeştir kaldır kaldır... neyse. Niyet bozuk olduktan sonra, gereken ayet illa bulunur nasılsa, değil mi...
  1 ... siggurd
 9. 232.
  ensestten farkı yoktur bence.

  çocuklarınız sakat olur.

  yapmayın !
  -2 ... he gulum he he de gitsin
 10. 231.
  işin genetik boyutunu bilmeyen yoktur artık.

  çevresi geniş bir insanın yapmayacağı iştir.
  genelde dışarı kapalı, yabancıya öcü gözüyle bakılan ailelerde ve toplumlarda görülür.
  ya da mal mülk bölünmesin diye yapılmak istenir. kişiler buna zorlanır. aşka alternatif de olmayınca, ister istemez kabul edilir.

  uzaktan bir akrabamı ve ablasını tarlalar bölünmesin diye (amaca bak.. neyse küfretmeyeceğim.) dayısının iki oğlu ile evlendirmeye niyetleniyorlar. bu ablalar diyorlar ki: biz böyle bir şey yapmak istemiyoruz. tabi ki bu dikkate alınmıyor.

  sonra bir akşam bu iki kardeş arkalarında "bizi buna siz zorladınız" yazan iki mektup bırakıp sevdikleri adamlarla beraber kaçıyorlar. nikahlanıyorlar. gül gibi de çocukları var. gördüğüm kadarıyla mutlular.

  kendi isteği ile yapana bi şey diyemem, yapılan şey yanlış ama aynı hayat şartlarını yaşamadan bir şey demek bana düşmez. ama birileri sizi zorluyorsa siz de şartları zorlayın derim ben. akıllıca düşünerek ama.
  1 ... nammu