1. 1.
    sirf onlarin gen havuzuna bagli bir adet anne babadan dogdun diye kendilerinde seni ve yaptiklarini elestirme hakki bulan, bir iyilik istesen ortalikta gozukmeyen, basin dara dusse arayip sormayan ama karsilasinca " niyeee aramioon hayrisii ehi ehi" diye gulen amk cocularidir.

hepsini hayatinizdan gonul rahatligi ile siktir edebilirsiniz.

ozellikle yasli haci hoca amca tayfasini.
    5 -1 ... wake up neo
  2. 2.
    Güldüren ve hafiften ayıplı bir başlık olsa da, birçok insanın zaman zaman düşündüğü tespittir.

Tamamı olmasa da, pireyi deve yapan, her ortamı kimyasıyla bozan, kepçevari bir tavırla ortalığı karıştıran, laf taşıyan, ona buna sataşmayı adet haline getiren bazı akrabalara sahip olmak hepimizin makus talihidir ne yazık ki.

Sülalenin barış ve sükûnetini bozan, kötülükle beslenen bu tür insanlara, " sikimsonik" demek şaanee bir yakıştırma bence de!
    Pıssst nilgün yengee! Sen de o tayfadansın biliyon mu?! Sikimsonik tayfadan! Evet!
    2 ... zeytinyagli dolma kalem
  3. 3.
    Ayıplamak, gıybet etmekten başka bir işe yaramayan topluluktur. Varlıkları külliyen zarardır.
    2 ... oksi moron
  4. 4.
    hepsi deli gibi kıskançtır, ıyyyy.
    ... roxannee
  5. 5.
    bedavacılık üzerine bir yaşam felsefeleri olan insanlar topluluğu.

ben karikatüristim, size yemin ederim, en az 20 tane akrabam var her gün arayıp "beni de çizsene" diyen... arkadaş, ben bu işi para karşılığı yapıyorum, nereden baksan bir portre karikatür çizmek için 1-2 saat harcayacağım, yani ben de birilerinin akrabasıyım, ben hiç manav olan kuzenime gidip "ya tarsana bana ordan 1 kilo muz" diyor muyum?

hele kombi ustası bir akraba var, onun hali benden beter. kış gelince tüm akrabalar "ya bizim kombiye bi baksana" diye tebelleş oluyor adama. para mara verdikleri de yok.

d-smart yayın platformunda çalışan bir akrabamı da "bizim televizyonun kanalları ayarlasana" veya şifreli maç filan olduğunda "ya bize bi dsmart ayarlasana" diye çöküyorlar. acaba sadece bizim akrabalar mı böyle beleşçi yoksa tüm akrabalar mı böyle, merak içindeyim.
    1 ... gamoreon
  6. 6.
    Samimiyetsiz, iki yüzlü insanlar topluluğudur. Benim de birinin akrabası olduğum gerçeğini düşündükçe kahroluyorum. Yapıyoruz biz de bi şeyler..
    2 ... neler de bilirmis bu
  7. 7.
    yargılamak, her haltı sormak dışında pek bi misyonları yoktur. iğneleyici konuşmalarıyla, bakışlarıyla o kadar itici görünürler ki muhtemelen bunun farkında değiller. dolaylı yoldan laf çarpmaya çalışırlar, direkt söyleyemezler. biraz sert çıkışınca da hemen alttan alırlar. bu nasıl bir eziklik
    9 -3 ... desemdeinanma
  8. 8.
    cenazende ağlayacak yas tutacak kişilerdir. yaşı henüz 20 olan akrabanın ne olduğunun henüz bilincinde olmayan aklı sadece sikine çalışan zibidi tiplerin düşüncesidir.
    3 -5 ... frank lucas
  9. 9.
    akraba ayağı göt ayağı.
    2 -1 ... biraylakadam
  10. 10.
    Üniversiteden mezun olalı 11 sene olmasına rağmen hâlâ beni gördüğünde “ne iş yapıyon sen şimdi” diye soran, kendince benimle daşşak geçtiğini sana insan yığını. iyileri de vardır ama geneli kötü niyetli, kıskançtır. Boşuna dememişler taş uzaktan gelmez diye.
    3 -1 ... ruzgara karsi yuruyen adam