1. 1.
  sosyalistlerce başlatılması beklenen kampanyadır.

  hdp toprak için, akp ideoloji için savaşıyor. bence hdp nin yaptığı daha onurlu bir davranış. akp ise çoğunluğun gücünü azınlıkları ezerek kullanıyor. hdp ise ezilen azınlıkları temsil etmeye çalışıyor. kürt değilim ama akp'ye oy verecek kadarda cahil değilim. akp ye oy vereceğime hdp ye veririm. ama neden akp ye vereyim ki? gider chp ye veririm oyumu. chp olmasa hdp ye verirdim.
  4 -10 ... entrysiyle costuran yazar
 2. 2.
  kurda yiyeceğine çakal yesin kampanyası.
  1 ... ferditayfur
 3. 2.
  desteklediğim ama katılmadığım kampanyadır. şahsen akp'nin %10 barajını koruyarak oy hırsızlığı yapıp, sonra sandık namusundan, demokrasiden bahsetmesine ayar oluyorum.

  bölücülere ne kadar düşman olduğumu sözlükteki entrylerimi bilenler bilir. elim bunlara oy vermeye gitmiyor haliyle. fakat kendilerine o kadar sert bakmayanların hdp'ye bir kerelik de olsa oy vermesi mantıksız değil. şu kahrolası %10 barajı hırsızlığı bir an önce son bulmalıdır ki herkes gönlünce oy verebilsin. bunun çaresi ise hdp'nin barajı aşmasıdır.
  2 -3 ... rumeli71
 4. 3.
  kimisinin hdp barajı geçerse akp ile el ele anayasa yapar diye karşı çıktığı kampanyadır. böyle bir ihtimal yoktur. akp'nin oylarının tek başına iktidar sınırı olan %42 civarında kalacağını düşünüyorum. hdp'nin baraj altı kalması akp'nin iktidarını garantiler. hdp barajı geçerse ikisinin toplamı bile 330'u bulmaz ki 330'u bulsalar bile anayasayı değiştiremez ancak referanduma sunabilirler. o referandum ise akp'nin sonu olur muhtemelen. kaldı ki hdp ve akp'nin anayasa üzerinde anlaşması sanıldığı kadar kolay değil.
  1 -1 ... rumeli71
 5. 4.
  Babasının en zeki evladının yaptığı kampanya.

  Kafanızın basmadığı burdan belli. Yorma kendini genç.
  3 -2 ... saveas
 6. 5.
  oy hırsızlarının destekçisi zekileri(!) görmemize vesile olan kampanyadır. sizi gidi hırsız sürüsü sizi... hani milli iradeye saygı? hani sandık? hani demokrasi? yalanlarınızı "seveyim"!...
  1 -2 ... rumeli71
 7. 6.
  akp düşmanlığı, bölücülerle iş birliği yapmayı göze alacak hale geldiyse vay bu memleketin haline. yağmurdan kaçarken doluya tutulmak deyimini en içten duygularla yaşayacak olanların katılacağı kampanya.
  3 ... hodri meydan 89
 8. 7.
  faşist akp'nin memlekete bölücülerden daha çok zarar vermesi, insanları bölmeyi onlardan da iyi başarması sonucu başlatılan kampanyadır. madem bölücülerin ön plana çıkmasından hoşlanmıyorsunuz, o zaman partiniz neden %10 barajını kaldırmadı? neden oy hırsızlığı yoluyla iktidar peşindesiniz?

  bölücülerin desteği ne kadarsa o kadarla meclise girmelidirler elbette. akp'nin niyeti belli... bunlar meclis dışında kalsınlar, sonra bunlar haklı olarak ağlayıp zırlayınca bunlara yerel parlamento açılsın!.. yok öyle dava...

  lan hani "hak arama mücadelesinin yeri meclistir" diyordunuz? %10 barajını koruyarak bunlara dağın yolunu göstermiyor musunuz ey hırsızlar?
  1 -2 ... rumeli71
 9. 8.
  herkesin katılması gereken kampanyadir.
  4 -2 ... azraa
 10. 9.
  kürtlerin oyunu ne kadar akıllıca oynadığını, türklerin ise ne kadar aptal olduğunu gösterir..

  kürt partisinin asla meclise girmemesi gerekiyordu. ama türklerin arasındaki bölünmeleri kullanarak girdiler. şimde de gine türklerin arasındaki bölünmeleri kullanarak bazı türklerin oyunu almak ve barajı aşmak istiyorlar..

  kürt partisi baraji bir aşarsa pkk'yı kimse tutamaz.. bir sonraki hedefleri istanbul belediyesi olur.. zaten istanbul'daki kürt nüfus %25'lere dayandı.
  1 -1 ... arbutus unedo