1. 1.
  direk haberi vereceğim,;

  "Biz Reis'i destekliyoruz, onun haricinde kimse bu avludan (cami avlusu) içeri giremez"

  ''Buraya AKP'lilerden başkası giremez'' diyen cami imamı, iYi Parti'lileri önce camiden sonra köyden kovdu...
  Çorum'un Mecitözü ilçesi Çitli Köyü'nde dün tartışma yaratacak bir olay yaşandı.

  Çitli Köyü Cami imamı Mustafa Çıtak, AKP haricindeki siyasi partilerin köyde siyasi çalışma yürütmesine izin vermedi. imam, Çitli Köyü'nde vatandaşlarla görüşerek; iYi Parti'nin broşürlerini veren Çorum Milletvekili Adayı Avukatı Mehmet Fatih Aslan ve ekibini önce camiden, sonra da köyden çıkarmaya çalıştı.
  "CAMiNiN iMAMI TARAFINDAN KAPI DIŞARI EDiLDiK"
  iYi Parti'liler tarafından devlet memuru olduğu ve 657'ye tabi olduğu hatırlatılan imam Mustafa Çıtak'ın, ''657 beni bağlamaz. Biz 'Reis'i destekliyoruz. Onun haricinde kimse bu avludan içeri giremez'' diye bağırdığı belirtildi.
  Çıtak'ın, broşürleri alan köylüleri de azarlayarak tehditler savurduğu ifade edildi. imamın, bağırma ve hitap şeklinden çekinen Çitli köyü sakinlerinin, ellerinde bulunan broşürleri yerlere attığı belirtildi.
  imamın sözlü ve fiziki saldırısına maruz kalan iYi Parti'liler olayı şöyle anlattılar:
  ''Partinin gençlik kollarında görevli bayanlar ve biz, camiden çıkan bayanlara broşür ve partinin promosyonu olan sabunları ikram ederken caminin imamı tarafından kapı dışarı edildik.

  Cami imamı, 'Buraya AK Parti'lilerden başkası giremez' diyerek bağırdı ve derhal bulunduğumuz yeri terk etmemizi söyledi. Sinirden kendinden geçmiş bir halde, cemaate de bağırmaya başladı, 'Ellerinizdekileri derhal yere atın ya da kimden aldınız ise geri verin' diye emirler yağdırdı.
  Bu sert tepki karşısında şaşkına dönen cemaat, ellerindekileri parti görevlilerine geri teslim ettiler. imam Mustafa Çıtak, '657 beni bağlamaz. Biz Reis'i destekliyoruz. Onun haricinde kimse bu avludan içeri giremez' şeklinde bağırıp, 'derhal cami etrafını ve köyü terk etmemiz gerektiğini' söyledi."
  ''"SiYASi PARTiLERiN ÇiTLi KÖYÜ'NE GiRiŞ iZNi ALMASI MI GEREKiYOR"

  Olayın yakışık almadığını, bir din adamının bu tür davranışının insanlıkla bağdaşmadığını dile getiren partililer, sözlerini şöyle sürdürdüler:

  ''Kamuoyu adına soruyoruz.

  imamlar 657'ye tabi devlet memuru değil mi? AKP harici siyasi partilerin Çitli Köyü'ne giriş izni alması mı gerekiyor?

  imamın bu davranışı yasalara uygun mu? Uygun ise, köylülere ve köye gelen insanlara saldırma hakkını nereden ve hangi güçten alıyor? Yok imamın 657 devlet memurluğu yasasına tabi ise, yetkililer imam hakkında nasıl bir girişimde bulundular? Ya da bu tür davranışın gereğini kim nasıl soracak?''

  "imamı önce Allah’a sonra Diyanet'e havale ediyoruz" diyen ve Diyanet işleri'ne bağlı çalışan bir kurumun, vatandaşa bu kadar net bir fikri taciz uygulamasına anlam veremeyen partililer, olay yerini sessizce terk ettiler.

  Partililer Çitli’yi terk ederken, imamın ise partililerin arkasından bağırmaya devam ettiği belirtildi. ''

  https://odatv.com/images2...6/2018_06_11/DSCF0095.JPG (imamın tipide 10 numara idiot tipi)

  imam efendiyi tebrik ediyorum , allah'ı ve onun dinini bırakıp peygamberini unutup reis putuna çok güzel tapıyor ,aferin.
  4 -1 ... baris hemen simdi