bugün

(bkz: büyük orta doğu projesi)
En başından beri "hem patriot, hem s400 almak istiyoruz“ dedikleri için u dönüşü gibi birşeyin olmadığı olay.

http://akincilardergisi.c...m-patriotumuz-olacak.html

(bkz: götünden element uydurmak)

Not: akp’li değilim.
Aldığımız s400 ile alacağımız patriotu yan yana koyup ilerleyeceğiz cephede
Çok zekice.
Eğer karşımıza nato uçağı çıkarsa s400 le
Eğer Rus uçağı çıkarsa patriotla vuracağız

Bu yoruma inananlar kendini en yakın köprüden atsın
ibineliğin açık ve net resmidir. şimdi s-400 ü soksunlar bir taraflarına. özellikle a haber.
s400 alıp amerikan uçaklarını kuş gibi avlamayı planlarken ve hatta bunun için kendimizi parçalarken, nasıl bir anda amerika ile sarmaş dolaş sevişme moduna geçtiğimizi anlayamadım.
Bıktım amk. Yurt dışında türkler güvenilmez insanlardır lafını duymaktan.
Yavaş dönmeye gerek yok, ümmetin yetişmesine de gerek yok.

Sakin ol ümmet. Akp zaten dönüp dolaşıp aynı yere dönüyor hep.

Abd köpekliğine.
Ne yalan söyleyeyim beni şaşırtan olay.
Ama şöyle şaşırttı en azından bir yıl geçer sonra dönüp ABD'den alırlar. Bizde Ruslara eşek gibi çalışıp ülkenin havasına kadar vergi verip 40 milyar dolar öderiz diyordum. Akp beni şaşırttı ve 1 yıl geçmeden döndü, helal olsun.
Görüleceği üzere en kahpe dansözden beter yandaşların kolayca uyum sağladığı dönüştür.

Yav, bu zenneler, hamam oğlanları ne dönüşleri sindirdiler, bu ne ki?
Akpliler de nasıl mantık var aklım almıyor
Hükümet abd ye sövüyor alkış tutuyorlar
Terör devleti diyorlar savaşacağız diyorlar

Bir kaç ay geçiyor hoop abd ile ortak operasyon düzenliyorlar
Sonra akpliler yine alkış tutuyorlar

Acaba bir yorum yazarken, bir şeyi savunurken gerçekten düşünüyor musunuz?
buna denge politikası denir. rusya ile suriyede el altından savaşırken s400 kullanacak halimiz yok. nato gücü olduğumuz için AB'ye sığınmacılar gitmemesi için bütün AB yanıyor tutuşuyor türkiyeye destek için.
bugün patriot, yarın s400. Ne sandınız?
işte, bir iç ve dış politikan olmazsa, olacakları izliyoruz. tek adam tek adam tek adam...
nereye kadar?
Su söze o kadar çok gülüyorum ki:

(bkz: yavaş dön reis ümmet yetişemiyor).

Tam da bu dedigimizden oldu yine. Sımayl was hiır.
Abd ile esedı, rusya ile PKK yı tokatladı reis. Reis gibi bir siyasi bir dehayı böyle sözlükteki kemalikler, çoparlar eleştiriyor ya. Gülüyorum sadece.
ne garip değil mi? hani bir laf var ne isa'ya yaranabiliyoruz ne musa'ya. tam bir şamar oğlanı olduk.
Amaç zaten üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.
Rusyadan S400 alırken Abdye söylenmedik laf bırakmayan
Akp
Suriyeye teröristleri silahlandıran amerikalılarla savaşmak üzere girdiğini iddia ediyordu
Yandaş haber kanalları abd ve ypg ortak devriyelerini gösteriyordu. Ypgye Abdnin verdiği iddia edilen tankları silahları göstetiyordu. Bunu mazeret göstererek meclisten tezkere geçirip suriyeye girdiler.
Fakat şimdi akp Suriyede abd ile işbirliği yaparak
esada ve rusyaya karşı tavır sergiliyor
Ve abd den patriot gelebilir diyor

Akp ve Abdnin milleti gaza getirip yanıltan gizli ortaklığı yine gözler önüne serildi.
Asıl amaç hiçbir zaman Abdye karşı bir operasyon olmadı.

ABD basınının "Türkiye, ABD'den Patriot istedi" iddiaları sonrası idlib'deki gelişmeleri değerlendiren Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "ABD bizim stratejik ortağımız, NATO üyesiyiz. Ülkemize karşı hem hava, füze tehdidi var, hem de yaşanmış bazı olaylar var. Patriot desteği olabilir" dedi.

https://m.haberler.com/ba...ulkemize-12939134-haberi/