bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    vay amk.

benim başıma niye düşmüyor bu artış ulan bir türlü, ben kişi mi değilim yoksa.
    2 -1 ... neoettoman
  2. 2.
    askari ücreti dolar, altın, petrol bazında düşünürsek giderek azalttığı gerçeğini değiştirmez. Rakamlarla değil hayatın gerçekleriyle konuşuyorum.
    Kime göre neye göre arttı? kimin geliri arttı? ee pazarda ki meyve sebzeler artmadı mı? daha geçen sene 0 araba fiyatları 10 bin tl artmadı mı? etin kilosunda %50 üzerinde artış olmadı mı? gibi sorularla köşeye sıkışacaktır.

Keşke matematik derslerinde oran orantı konusunu kaçırmasaydınız.
    2 ... 0sem8
  3. 3.
    sanırsın ki milli gelir eşit dağıtılıyor, haliyle cebimizdeki para artmış!.. yahu akp döneminde ortaya çıkan dolar milyarderlerinin sayısı japonya'dakileri ikiye katladı!..
    4 -1 ... rumeli71
  4. 4.
    Kemalistleri adam saymayip ülkesel istatistiklere katmadiklari icindir.
    -2 ... gobek adim recep
  5. 5.
    1998 yılında kazandığın parayla aldığın et, şimdi kazandığın parayla aldığın etin 3 misli ağırlığında, bilmem anlatabildim mi? önemli olan senin alım gücün ne oranda değişti.
    3 -1 ... gemek
  6. 6.
    Kimsenin cebindeki para o olmadığı için gerçeği görebiliriz. Doların 3 katına çıkması milli geliri arttırır ama paranın değerini düşürür. Yobazların buna beyni yetmez ama o rakama bakar.
    1 -1 ... selahattin demirtas
  7. 7.
    kimsenin görmediği artırmadır. millet acından ölürken tabeladan geçirmektir. tabela elinde nasıl olsa oraya 100 de yazsan 500 de yazsan yalan olduğunu biliyoruz. 6 ay önce pazara giderken 50 lira yetiyordu, artık 100 lira yetmiyor. ama memur maaşına yapılan zam %3.
    ... baris gucu
  8. 8.
    Hangi kişilerin basına düşüyor o gelir bir bilsek, yok yanı aclık sınırının altında yaşayan kişi de belli.
    ... genogram
  9. 9.
    la ne milli gelir artması? benzinin litresi beş lira beş!
    1 ... cesur civciv
  10. 10.
    2010'dan sonra ne oluyor onu da vereydin. nasıl adım adım azaldığı. 10.000 usd'ye nasıl da sabitlendiğini anlatsaydın iyi olurdu.
    ayrıca artan milli gelirin ne kadarının halka düştüğü de ayrı bir sorudur?
    bu teoride kümüle bir rakamın fert başına bölünmesidir!
    nedense realitede ak kardeşlerimize çok bölünür başkalarına az bölünür!
    ... the barz