1. 4.
  (bkz: huzur)
  2 ... en sevdigi renk mor olan
 2. 3.
  Konserlerin bitmesini de ak partiye bağlamış helal olsun. internetin yaygınlaşması olamaz tabi sebep. Mutlaka ak parti yüzünden.
  1 -2 ... masklavi
 3. 2.
  (bkz: Ahlaksızlık)

  Elhamdülillah.
  -6 ... tenete
 4. 1.
  siyasi mizah- olacak o kadar, reyting hamdi, plastip şovlar gibi)
  eğlence kültürü- doksanlar ve 2000lerin başında çok fazla konser, tvlerde müzik şovları varken bunları bitirdiler
  evde maç izleme keyfi- tvyi açtığınızda şampiyonlar ligi ve uefa kupası maçlarını ücretsiz izleyebilecekken şimdi hepsi için çuvalla para ödemek zorundasınız
  emeklilik ve emekli ikramiyesi - önceden emekli ikramiyesi ev aldı, arsa aldı gibi şeyler vardı bunlar artık akp sayesinde tatlı bir nostaljik anı oldu hatta emekliliğin kendisi nostaljik bir anı oldu. etraf 55 yaşında iş arayan eytlilerle doldu.
  devlet yatırımı/kamu fabrikaları - iktidarı geldikleri günden beri tek bir istihdam oluşturmayıp hali hazırda olan devlet işletmelerini de sattılar.
  sözleşmeli memurluk - memur atamalarını yok denecek seviyeye getirdiler, sözleşmeyi getirdiler mülakatı getirip dayı referansını şart koştular.
  nargile - kapalı alanlarda sigara yasağı çıkarttılar ve artık nargile içmek için bile soğukta götünüzün donması gerekmekte.
  velhasıl geldikleri günden beri bilhassa günlük hayatta keyif alacağınız ne varsa ya bitirdiler ya paralı hale getirdiler.
  3 -2 ... turkuaz54