bugün

alternatiftir.

saadet hükümeti darbeyle al aşağı edilebilir. burası başbakanını asmış ülke!

devir götü kolla kötü
olur olmasına ama saadet partisinin buna hazır olduğunu hiç zannetmiyorum. adamlar % 2 oy alsak kafi derken bir de % 12 aldıklarını görürlerse kalpten giderler.
siyasi tercihini dini gerekçelerle yapmak isteyen samimi kişilerin katılması gereken kampanyadır.

akp'ye oy vermemek için şu gerekçe bile (#26497561) tek başına yeterlidir.

"saadet barajı geçemez" gibi gerekçelerin anlamı yoktur. samimi müslüman bu tür şeyleri dert etmez. yahu oy verdikleriniz sizin hassasiyetlerinizi dert etmedikten sonra siz işin ucunun nereye varacağını neden dert ediyorsunuz? onlar sizi adam yerine koymuyorsa, siz neden onların ikbali için endişe ediyorsunuz?

elaleme talkın verip salkım yutma derdinde değilim. artık y-chp'yi desteklemediğimi defalarca açıkladım.
gerçekten böyle düşünen arkadaşlar varsa ve farkındalık kavramı adına çevresine de bunu kazandırabiliyorsa, o mübarek gerçek dindar dürüst ahlaklı müslümandır. haddime değil böyle düşünen insanlar için tanımlama yapmam ama gerçek islamı bilen insanların akp ye oy vermeyeceğini de biliyordum.
yarrak kafalı olduğunuzdan şaşırmadığım karar.
En iyisini yaparsınız. Saadette fena değil.
kimisinin rte'nin de eski refahlı olduğu gerçeğini ileri sürerek karşı çıktığı kampanya...

zamanında erbakan hocayı radyoda demeç verirken dinlemiştim. akp'ye veryansın ediyordu. spiker "hocam iyi diyorsunuz ama bunlar sizin talebeniz değil mi?" demişti.

hocanın cevabı her zamanki gibi zarifti:

"efendim, talebe mektepten kaçmışsa hoca ne yapsın?"

yahu saadette kalanlar zaten mektebin müdavimleri. parayla pulla işleri olsa çoktan akp'ye atmışlardı kapağı...
Zamanın refah partililerinden kürkçü dükkanı hesabı söylem.
Saadet'in oylar %1. Onun da yarısını kamalakçılar, yarısını fatihçiler bölüşmüş.

Fatih erbakan ki yeni parti kurmak üzere. Yani %1 de bölündü bölünecek.

Parti de teşkilatlatta görev verilecek adam aranıyorken, sonuç üretmeyen yüzlerce toplantı üreten particilik oynayan saadete umut beslemekle neyin kafasını yaşanıyorsa artık.

Hayır verin verin de, bol keseden sallamayın en azından.

Mesela numan has partiyi terketmese şu an potansiyel iktidar adayıydı derseniz anlarım. %100 hak veririm.
kimisinin numan'ın has partiyi terketmesini gerekçe göstererek karşı çıktığı kampanyadır.

e madem bu kadarını düşünüyorsunuz, olmuşken numan'ın has parti'yi neden terkettiğini de bir düşünün. baştaki çeteye alternatif olacak herkes esrarengiz bir şekilde yollarından süpürüldü. zamanında akp'nin oylarını düşürecek gibi görünen mehmet ağar, erkan mumcu ortaklığının nasıl garip bir şekilde sonlandırıldığını da unutmadık.

velhasıl akp bugün tukaka ettiği cemaatin çok hayrını gördü zamanında... onların desteği olmasa bu operasyonları ve daha nice operasyonları zor yaparlardı.
geç bile kaldınız kardeşim bu adamı önceki seçimlerde devirmemiz lazımdır.
2011 de yaptığım tercih.
kesinlikle desteklediğim kampanyadır.

akp'liler olarak oyumuz saadete, saadeti canlandırmaya...
yeter artık dini ve allah'ı siyasete karıştırmayın. sizin gibiler yüzünden dini iyice yıprattılar. hiç denenmeyen birine oy verin daha iyi. en azından deneyin. hepar var ya da başkası işte. daha önce meclise girmemiş bir partiye oy verin. hiç vekillik yapmayan adamları deneyin.
AKP'yi severdik. Ama artık oylar bölünecek mi, imam hatipler kapatılacak mı kaygısından daha önemli olarak SP'ye oy verme vakti gelmiştir.
durumu fark eden davutoğlunun gittikçe söylemini milli görüşe yaklaştırmasıyla yine geri dönecek oylardır. akıllı olan yemez ama millet yiyecektir. biz yine milli görüş yollarında yalnız devam ederiz.bugün olmazsa yarın mutlaka!
Doğru verilmiş bir karardır.halihazırda tek alternatif saadettir.
Mantıklı karardır. Bunu önceki seçimlerde akpye oy veren bir sürü insandan duydum. Farklılık her zaman iyidir. Sp olur hepar olur. meclise çok seslilik gelir en azından. Şimdiki düzen ortada. Mecliste aklanan eski bakanlar, ses kayıtları, yolsuzluklar, rüşvetler, torpil listeleri falan derken insanların gözünde akpnin sicili iyice kirlendi. En azından benim etrafımda daha önce akpye oy verenler için durum bu. her şeyin hayırlısı olsun elbette ama akpnin bu şımarık hallerine son vermek akp seçmeninin elinde.
Kime veriyorsanız verin de Ak Partilileri bu işe karıştırmayın dediğim laf , beyan herneyse.
(bkz: hilen güzelmiş kardeş)

Millet takım tutar gibi parti tutuyor artık. Zor olan durumdur.