bugün

Kör bir insana gökkuşağının renklerini anlatmak kadar zordur. Gidin kafanızı duvarlara vurun kıvılcım çıkarın daha iyi. Boşa zaman kaybıdır zira bu zamanı 31 çekerek değerlendirmeniz daha yerinde bir tercih olur. Tartışmanın favori kelimesi amadır mutlaka. içinizden allahım al canımı dersiniz fakat kader yüzünüze hiç gülmemiştir. Siniriniz ile baş başa kalır kafayı yersiniz.

Sonuç: Ülkemin yarısının kafası ne güzel ya , hiç kullanılmamış , pırıl pırıl maşallah.
ben tartışmam susarım aga.
ingilizce bilmeyen biriyle ingilizce konuşmaya benzer. Evet.
huloo şeklinde anlam verilemeyen çıkışlara karşı hazırlıklı olmak gerek.
işi bilirseniz, nerede dinleyip nerede saldırmanız gerektiğini, nerede neyi kabullenmeniz gerektiğini bilirseniz çok zevklidir.
bosa enerji ve zaman kaybidir.
gereksiz boşa vakittir, tartışmak zaten yorucudur bide akp' li biriyle tartışmak ne biliyim çok fazla gereksiz oluyor. yoruyor acayip.
Mantıklı olan bir bireyin yapmayacağı eylemdir. Tartışmayacaksın.

Onlar bu kadar olayı görüp de hala akp diyorsa tartışmıcaksın arkadaş tansiyonuna, sinir kat sayına yazık kardeşim.
akp'linin her iki lafından biri camileri ahıra çevirdiler, chp dinsizdir, millet kararını verdi susun v. s... bu sebeple hiç konuşmayacaksın sinirlerine yazık, allah'ın verdiği nefesi fanatik akp'lilerle tartışarak tüketmek zinhar günahtır.
bana birisi çok cahilsin dediği zaman kızmıyorum, kendimi biliyorum, akp lilere söylediğim zaman kızılca kıyamet kopuyor neden acaba?
Zor iştir birkere her akpli için demiyorum çoğu akpnin bir saçma hareketini söylediğin zaman hemen gereksiz savunmaya geçer geçen gün akpli bir arkadasımla konusuyoruz bu saraya ne gerek vardı bu kadar para harcanacak 6 milyar tl harcamışlar milletin parası nerelere gidiyor dedim ama dışarıya karşı o da lazım dedi. Daha birsürü hikaye yani demek istediğim bi akpliyle hala trölse hiç tartışma saçma sapan konuşun sinir olduğunla kalırsın.
it kopuk konuşur ak parti gömer yani yapar . ne yapar icraat yapar . ne yapmaz ?

boş konuşmaz klavye siyaseti hiç yapmaz ne yapar ? icraat yapar .

boş konuşanların g.tüne 3. köprüyü diker .

yetmez marmarayıda döşer .

icraat yapmak başkadır .

gelen geçen iktidarlara hırsız soyguncu vesair 70 lerin ağzıyla muhalefet kalmak ayrıdır .

zaten ona buna hırsız demeye mecburdur muhalefet eşşek gibi diyecekler eşşek .

sıkıysa demesinler !

eşşek gibi iktidarın açıklarını arayıp oy defşirmeye çabalayacaklar eşşek .

buna mecburlar !

ne diyeceklerdi ?

efendim bizde iktidardan çok memnunuz o zaman biz evimize gidip çay demleyelim mi ?

o zaman seçmenleri onları bombalar .

yani aşağı tükürseler kendi seçmenleri öpecek yukarı türkürseler iktidar seçmenleri öpüyor .

öpmeyede devam edecekler tabi ayrı konu .

it kopuk konuşur ak parti gömer .

gömer derken yapar yani .

bi yerlere tünel filan yapar yol döşer ilgilenenlere boruda döşer .

neden ?

çünkü boş konuşmazlar icraat yaparlar icraat .
-aksaraya 20 milyar tl gidecekmiş toplamda,
+yol yaptı.

- suriyeye tırlar dolusu bomba göndermiş, iç savaşı tetiklemiş, binlerce çocuk öldü o bombalarla,
+ yok yeaaa, türkmenlere yardımdır o,

- adam elinde kuranı tesbih gibi sallaya sallaya sahneye çıkıyor,
+ ya abdestlidir o,

- camileri seçim bürosu yapmışlar,
+ ne güzel işte, halkı camilere çekiyorlar,

- dış borçla beraber türkiyenin borcu 650 milyar dolar olmuş,
+ imf ye borcumuz yok ama.

- işsizlik 6 milyonu geçmiş,
+ iş beğenmiyorlar yaa.

- şeker ithal ediyoruz, o kadar şeker fabrikası üreticisine rağmen,
+ orada daha ucuzmuş.

- saman ithal ettik yaa,
+ yaa bırakın bu yalanları.

- apoyla görüşüyorlar, ülke bölünmek üzere,
+ yaa bırak bölünsün, zaten üstümüze yük orası kurtuluruz.

- adam oğluna gemiler almış, kendine villalar yaptırıyormuş,
+ ne var sen olsan yapmaz mısın. helal olsun, yapsın. hem bundan öncekiler yapmadı mı.

hay sizin zihniyetinize sokayım.
tartışmamak en iyisidir. muhalefeti kötülerler ama her boka da muhalefet olurlar.
-ya sey aslinda ben de rte yi sevmem siyasete niye karisiyor bilmiyorum ama onun gibi lider goremedim daha. bu nedenle akp ye oy veriyorum.
-akp den baska dogru duzgun parti mi var?
-onlar basa gelse onlar da yolsuzluk yapacak.
-duble yol.
-hizli tren.

bla bla blaaa
muhalefet kalmaya mecburlar kalanlar konuşur ki başka alternatifleri yoktur konuşmaktan başka .

eşşek gibi hırsız hırsız diyeceksiniz ulan eşşek . yiyosa sıkıysa demeyin zaten .

eşşek gibi çamur atacaksınız buna mecbursunuz çünkü mecbur .

eşşekler gibi iktidarı kötülemekle mükellefsiniz siz sizin adınız üstünüzde ulan . nedir o ?

muhalefet .

yani gelene geçene hırsız demek soyguncu demek ama iktidar olamamak .

muhalefet budur .
Onlar konuşur ak parti çalar de.sana söyleyeceği hemen daha öncekiler de çalmadı mı olacak.ulan zaten daha öncekiler çaldı siz müslüman adamsınız çalmazsınız diye millet oy verdi deyince söyleyecek ikinci fikir içeren cümlesi yok.
Tanım:ezber replikletle konuşan sabit fikirli insanlarla tartış (ama)mak.
anne, babalarından eski türkiye'yi duymamış bebeler ile siyaset tartışılmamasından kaynaklı tartışamama durumudur.

halbuki 1 hastaya 5 refaakatçinin gittiği o günlerde yaşasa idiniz götünüz klavyede bir şey yazmaya bile yetemezdi.

50 gr yağ için sabahlar boyu kuyrukta bekleyen annelerden böyle sıçmalar çıktığı için üzülüyorum. demekki biz bu ülkede geçmişini anlatacak ne anne ne de baba yetiştirebilmişiz.

bir suç var ise eğer ortada kesinlikle akp'lileri cahil, gerici olarak görenlerde değildir, çok ilerici olduklarını sanan götünü açınca modern olduğunu öğrenen ve sizin gibi aslında yetiştirilememiş olan çocukları yetiştirdiğini zanneden ebeveynlerdedir sorun.

siz hiç 7 gün elektriksiz yaşadınız mı?

yarım saat internet kopsa hayattan soğuyorsunuz.

siz hiç okul kitapları alınamayacak mı? korkusu yaşadınız mı?

oturmuş internetin başına akp yaptığı devrim ile gelen bu internet furyasından yararlanarak akp'ye giydireceksiniz.

amk götü bokluları sizi
Bir başlığa ikinci entry girmek adetim değildir.
Ama şu başlıkta tüp sanayağı hastane bilmemne diyerek dezenformasyon yapanlar olunca ..
Özalı sevmem köşedönücülüğü taşeronluğu ihale satmayı türkiyeye (dolayısı ile tayyipe öğreten) adamdır.
Ama Yanı sıra o bahsettiği tüp yağ kuyruklarının da sonunu getiren adam özaldır yaptığı bürokratik değişiklikler ve ithalat rejimi kolaylığı ile hayatım tayyip değil.
Belki bilmiyorsun ama cep telefonu interneti de tayyip getirmedi ama sana kalsa matbaayı bile tayyip getirdi.
Ha milleti benzin yağ kuyruğunu bilmeyen bebeler olmakla suçlamışlar o yoklukların çoğu bu milletin başına emperyalistlere ram etmediği, kıbrısı ruma terk etmediği için yediği ambargolar getirmiştir şimdiki emperyalist emrinde suriyeye gir denilince topuk selamı ile istikamet alanlar başta olsaydı bu gün ankaradan doğusu sovyet sosyalist anadolu cumhuriyeti batısı federal anadolu olmuştuk.
hiç tartışmadım açıkçası bana akp' yi savunma yüzsülüğünde kimse bulunmadı eğer tartışırsam tartışmadan önce makarna yiyip onlar gibi beynimi samana çevirir öyle tartışırım.
"mal ile mal olunmaz" derler, o yüzden tartışmamak lazım.
ruh sagliginiz icin yapmamaniz gerekendir.

ciddi bir uyari bu. karsilasacaginiz yasam formu size hayati sorgulatacak. uzak durun. secimi kazansin bosverin. ama lutfen uzak durun.

tahammul sinirlarinizin otesinde bir sey bu.
cehape li biriyle namus haysiyet tartışmaktan iyidir . adamlar üst komşu ile baba arasındaki ayrımı bilmiyor lan .
tek bir kayda değer fikir kırıntısıyla karşılaşmamanızla sonuçlanır.

söz konusu zihniyet öyle kaçak güreşçi, korkak bir zihniyettir ki size yanıt veriyor görüntüsü altında, yazdıklarınızla hiç alakası olmayan şeyler serdeder... ya da yazdıklarınızdan işine geldiğini düşündüklerini seçer, diğer tezlerinize yokmuş muamelesi yapar... tartıştığınız yandaşın ne mal olduğunu herkes görsün diye, görmezden geldiği tezlerinizi bıkmadan usanmadan tekrarlarsınız ama yine çamura yatarlar... yine tezinizle alakalı olmayan saçmalıkları sıralarlar... siz sırf bunlara benzememek için, saçmalıklarına madde madde yanıt verirsiniz ama işine gelmeyen sorularınızı yine görmezden gelirler...

velhasıl, anlayışı kıt, öküz konumuna düşmek sözkonusu güruhu hiç rahatsız etmez efendim...
aniden "ıstırırım ıstırırım, yalarım bide aaaaaaa aslan aslan" gibi bir tepkiyle karsilasmaniz olasidir.