bugün

sivil faşizmi de yaşadık elhamdülillah.
allah recep tayyip erdoğandan razı olsun uzun zamandır bekliyorduk zaten çok şükür geldi .

allah o nun düşmanlarına fırsat vermesin inşaallah .

haset edenlerinin çekemeyenlerinin tuzak kuranlarının düşmanlarının astarsız yüzlerini değil kahkaha yı gülmeyi küçük bir tebessüme dahi hasret bıraksın .

allah bütün inananların yardımcısı olsun .

amin .

onun için okunan dualar o na yeterde artar bile fazla fazla .
off akp'nin din siyaseti gerçekten sıktı artık.
akp yüzünden dinden soğumak ile ters orantılı yaşam biçimi.
eğer islam, adı yazanlara erzak vermek yazmayanlara Allah versin demekse yada villalardan birtane şehit çıkmaması ise, yandaş zengin! olurken senin en fazla bir ev sahibi olmansa(oda 10-20yılda) doğrudur yaşanmıştır.

*zengin=en az 4 daire, çakarlı arabalar, banka hesabında en az 500bin tl, altında çalışanlar vs.
Ebu süfyan ve yezid'in yaşadığı rezaleti, islam diye değerlendiren mal beyanı. islam oysa, ovuşturduğunuz göbeğinize yolladığınız yemekler, fakirin ve acizlerin rızkıdır. Evlatılarınızdan, torunlarınızdan çıksın. Kenzlerinizde boğulun.
Insanlar asgari ücretle geçinirken 3 cocuk diye tutturan, nasil gecinirler diye sorduğunda "allah rizkini verir" kafasinda olan insanlar mi dini yasatiyor?
Onlarin dini asgari ucretle gecinenlerden vergi alip gemi almak. Askeri pkk'ya yem edip kendi oglunu askere gondermemek.
Yerim ulan yasattiginiz dini!
Siz once o pislik ahlakinizi duzeltin.
doğrudur, ama uydurulmuş kapitalist islamı yaşatıyor desek net olacaktır. efenim geçenlerde başbakan çıktı "camide içki içtiler" dedi ! bu söz bir başbakana yakışmadığı gibi ayrıca yalan olduğu ortaya çıktı. islamı yaşatan akp caminin Müezzinini sorguya çekti. 2 değil 3 değil tam 6 saat. sordular içki içildi mi ? "adam hayır içilmedi böyle bir şey ben görmedim, din adamıyım yalan söyleyemem" dedi.
bu soruyu 6 saat boyunca sordular hani belki içilmiştir !.. yaşatıyorlar efenim durduramıyoruz her tarafımız hiç görmediğimiz, hiç bilmediğimiz bir islam anlayışı ile doldu taştı. kapitalist islamın ahlak dünyasına hoş geldiniz... devammmm.
2002den önce ve sonrası olarak islam..

kurban kesen herkes komşularına dağıtır şimdi ise herkes nereye gittiği belli olmayan dernek ve vakıflar aracılığıyla kurbanlarını veriyor ayrıcavermeyenler sucuk yapıyor bu ne kurban anlayışıysa..

önce anne nine evli ablalar eşarplı iken son 10 yılda birden bire tayt üstü tunik ve deve hörgücü şeklinde bağlama stili çıkıp başörtüsü stili bozuldu..

zina yasakken birdenbire serbest kalıp 70 lik şerefsiz itler gazetelerde sevgilileriyle geziyor evli oldukları halde..

sayayım mıburda ansiklopedi yetmez.
garip iddiadır. lan o kitabı okuyup, o peygamberin hayatını bilip böyle yaşamayı, böyle düşünmeyi nasıl beceriyorsunuz anlayamıyorum. peygamber dediğin adam öldüğünde 'çulsuz'du. tek kuruş parası yoktu çocuklarına ve eşlerine bırakacak. üzerinde eski bir hırkası vardı sadece. hani şu putlaştırıp taptığınız hırka var ya, o işte. sizin islam dediğiniz öğretinin en önemli ilkesi 'kul hakkı'ydı. her şeyin ondan geldiğine inandığınız tanrınız olan 'allah'ın, karşıma gelmeyin affedemem dediği kul hakkı var ya, o işte. ve yine aynı öğreti 'biriktirmeyin, çünkü biriktirmek allaha mahsustur' derdi, 'mülk allahın' derdi, 'ihtiyacından fazlasını ihtiyaç sahipleriyle paylaş' derdi, 'sağ elinin verdiğini sol elin görmesin' derdi, 'gösteriş için ibadet etme' derdi... ciddi anlamda sizleri anlamak güç. ben eğer sizler gibi bir tanrıya inanıyor olsaydım, bir dinin(özellikle de islamın) öğretilerini şeksiz kabul ediyor olsaydım, yolda yürürken bile dikkat ederdim ki karınca filan ezmeyeyim. gerçi ben bu halimle de dikkat ediyorum bu tip şeylere ya, neyse.

umarım tanrı vardır, cennet-cehennem vardır, hesap vardır, sorgu vardır... bakalım o zaman da 'ama bizim sayımız çok' gerzekliği ile veya 'ama sandıktan bizim parti çıktı' ile yırtabilecek misiniz.
katılıyorum. aha da kanıtı.

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/129698/cav-bella-kuran-kursu-versiyon
her dönemde isteyen istediği gibi ibadetini edebiliyordu bence asıl düşünülmesi gereken konu toplumsal ahlak açısından ne durumdayız. bu kadar rant torpil baskı insan ahlakını ileri seviyeye götüreceğini sanmıyorum.
islami hırsızlık, helal hırsızlık, çalıyor ama namaz kılıyor gibi kavramlarla müslümanlığını pekiştirdi hamdolsun.
akp sayesinde milletin, kuran'da "allah'a ve resulüne savaş açmaktır" diye tabir edilen faizciliğe dalarak (bkz: faiz helaldir) akp islamını yaşamasıdır.

yeni dinleri tüm müminlerine hayırlı, uğurlu olsun efendim: (bkz: düzce milletvekili hazreti ibrahim).
tabii ki yoksa kaç yıldır camiiye gidemiyorlardı hatta camii bulamıyorlardı. camii yoktu.

ben bu yaşımda camii nin kendisini görebildim.

ben bu yaşımda kurban bayramını yaşadım

ben bu yaşımda ramazan bayramını yaşadım.

ben bu yaşımda ezan sesini duydum.

Yoksa eskiden müslüman değilmişiz onu anladım. hatta dedem namaz kılmak istediği zaman kemalist babam gelir tekmelerdi onu..

Ben sizin yaşayacağınız dinin ta....

zevk ile güncelleme:

yukarıdaki yazımda ünlem bile yok. Bu da ne anlama geliyor. kim nasıl okursa öyle anlar.

peki şaşırmadığım yazarlar neden bu yazıya eksi oy veriyor ?

ben onların bakış açısına göre doğru diyecekleri bir şey yazdım.

ama onlar da biliyorlar yukarıdakilerin doğru olmadığını be bu yüzden eksiliyorlar benim zıttını vurguladığımı gayet net biliyorlar.

yani kısacası eksileyerek beni haklı çıkarıyorlar.

kamuoyunun bilgisine sunulur.
palavradan ibarettir diye düşünüyorum.
milletin akp sayesinde yaşadığı din islam değil şudur: (bkz: #26241656).
Yol için cami yıkanlar! Dilimize türkce ezanımıza zulüm yapıldı! Türban derken, kadın -erkek eşit değildir denildi zulüm! Vatan köhnedi!kutlu doğum haftası son yıllarda moda oldu! Zaten camileri yıkan kendileridir! Türkçe ezanımıza zulüm!zulüm!
(bkz: müslümanım kürdistanlıyım tesettürlüyüm özgürüm)
(bkz: kafası on numara olan şeyler)
koka kolayla da serinliği yaşamıştık o yüzden alışkınız.
Tabi. 2002 den önce alayımız yehova şahidi taklidi yapıyorduk zaten.
Peygamberde aksaraylarda yaşardı.
Islami yaşamak değil tanımaya başladı. Ama onların anlattığı ile gerçek ıslam farklı.
akp tarzı islam şirk ve munafikliktan başka hiç bir şey vermemiştir millete o yüzden asılsız bir iddiadır.

"rte'yi üzmek allah'ı üzmektir ".
"rte allah'ın tüm sifatlarini üzerine toplamıştır "
"rte'ye dokunmak ibadettir".
rte"rahmetimiz gazabimizi geçti " demiştir ki, bunu cenabi allah ayetinde kendisini kastederek söylemiştir.
"rte bizim için bir peygamberdir ".

allah sizleri toptan ıslah etsin.