bugün

Aslında tarihi eserlerin akp ile olan imtihanı desem haksızlık yaparım.
Bu bir parti sorunu politikasıdır demek eleştirmek gerçekten haksızlık olur.
Osmanlı döneminden başlayıp padişahların babasının malı gibi tarihi eserleri ingiliz Fransız Almanlara vermesi kazı izinleri denetlenmemesi, cumhuriyet döneminde istanbul da özellikle demokrat Parti'nin mimar Sinan tarafından yapılan bir çok eserin caminin yıkılıp yok edilmesi (bunun yanında Roma Bizans eserleri de) son dönemde akp iktidarında restorasyon adı altında yapılan gülünç projeler ve adeta eserin özgün halinin yok edilmesi vs durumlar düşünülürse bunun tek bir nedeni var; toplum olarak ne tarihi anlıyor, ne tarihi eserlerin kıymetini biliyor ne de tarih okuyoruz biliyoruz.
Türk islam Bizans Roma eserlerini böyle yok etmenin hoyratça kullanmanın tek bir nedeni olabilir, cehalet.
Burada parti kişiler değil, anlayış ve bunun kaynağı olan cehalet tek neden.
Bunun önüne nasıl mı geçeriz?
Geçemeyiz...
Çünkü; bilmediklerini bilmiyorlar.

görsel
akabeyi akabe yapan iki şey vardır

1.ci si menfaat

2.ci si maadur olmak.

cami mami umurunda olmaz

orada rant varsa haşurt diye yıkar.

mefaatı istediği kadar değilse maadur olur.

bu kural hiç değişmez

talan + maadur.
adnan menderes abisinin yolundan giderken turgut özal'ı da es geçmiyor.
süleyman demirel'i direkt takip ederken abdullah gül'e selam vermeyi unutmuyor.
Her gün olmasa da bahsi geçen "otopark olan cami" nin sürekli önünden geçen biri olarak yazıyorum.

Şehrin en kıymetli yerlerinden birinde o araziyi boş bırakmazlar. Cami yapılır mı bilmiyorum ama ben olsam zemin etüdü falan filan der alış veriş merkezi yapardım.
adnan menderes abisinin yolundan giderken turgut özal' ı da es geçmiyor.
Adnan menderes abisinin yolundan gidiyor.
"chp camileri ahır yaptı" diye timsah göz yaşları döken hastalıklı akp zihniyetinin, ata yadigarı camileri yıkıp, otopark yapmasıdır.

https://odatv.com/camiler...rkimiz-oldu-14091826.html

bu sırtlanların dinleri imanları paradır vesselam...