bugün

Kısa ve net söylüyorum, Atatürk'ü zerre kadar anlamamış gardırop Atatürkçüsüdür.

Atatürk'ün yaşadığı ülke ekonomik, sosyal ve politik olarak içinden geçilmiş, bitik, batık, her köşesi çürümüş leş bir devletti. Atatürk ise buna karşın Fransızca bilen ve daha evvel Fransa'da eğitim görmüş, kültürlü, aydın bir kişilikti. O külüstür ülkeden kaçıp gidecek olsa belki de hiç zorlanmayacak ve hayatına bir avrupa ülkesinde devam edecek, cepheden cepheye koşmak zorunda kalmayacak, koca bir ülkeyi baştan ayağa kalkındırmak için ömründen vermeyecek ve erken yaşta sağlık sorunlarıyla uğraşıp yataklara düşmeyecekti.

inanın atatürk isteseydi gayet rahat bir yaşam sürebilirdi. Bir ulusun zihinsel ve kültürel gelişimi için çırpınmak zorunda değildi. O bunları yaptı, edebiyatını ise günümüz sikimsonik solcuları yapıyor.

Hayır kardeşim, siz Atatürkçü değilsiniz. Siz kemalist değilsiniz. Siz gösteriş budalası, işi gücü prim kasmak olan egomanyak haşerelersiniz, parazitsiniz. Yozlaşmış, bir üst kuşağı ile arasında zerre miskal benzerlik bulunmayan karaktersiz özenti mikroplarsınız. Bu ülkede Atatürk'ün adını ağzına alacak son güruh sizsiniz. işiniz gücünüz şov sizin. Atatürk sizin neyinize? Atatürk'ün devrimleri, inkılapları sizin neyinize bre cahil sürüsü?

Atatürk'ün yoldaşı değil, askeri olduğunu tüm benliği ile dile getiren yüz binlerce genç var bu ülkede, biliyorum. Vatanı için deli gibi atan kalpleri selamlıyorum. Varlığını, türk varlığına armağan edenlerin önünde eğiliyorum. Sizsiniz Atatürk'ün askeri. Sizsiniz Atatürk'ün cumhuriyeti emanet ettiği gençlik.

Ülkeden kaçıp gitmeyi değil, ülkesini dibe sürükleyenleri görüp kahrolan, ancak daha iyiye taşımak için var gücüyle çalışan tüm dostlarıma selam olsun.