bugün

açıklıyorum,

akp'nin gitmesini isteyen kişiler, tabi bunlar sigara veya içki ya da her ikisini kullanan kişiler olacak, 2 sene boyunca bunları içmesin akp ekonomiyi siker ve halk gönderir, aksi olursa şerefsizim...

ne abartı var, ne espri var ne de başka bir şey... o kanına dokunduysa akp içme bak neler oluyor, milyonlara ulaşsın yer ki...

zamanında demiştim,

(bkz: akp nin içki ve sigarayı yasaklayamayacak olması)
iç karışıklıktır.

tayyip e. partiyi bırakınca 2. adamlık savaşı çıkacak ve çöküş başlayacaktır. batan gemiyi ilk fareler terkedermiş.
chp ve mhp'nin başına geçecek 40'lı yaşlarda,hitabeti kuvvetli,fizyonomisi düzgün,kafası biraz olsun çalışan ve birazda örgütçü bir yapıya sahip yeni genel başkanlar ve hem sandığa hemde seçmen listelerine sahip çıkılması halinde akp asla tek başına iktidar olamaz.zaten tek başına iktidar olamayacağı bir seçimi yaptırmamak için de her türlü arbedeyi çıkarır.
(bkz: çare sarıgül)
atom fiziğine de profesörlüğe de lanet olsun! böyle bir formül bulamadıktan sonra.
yok içki/sigara bırakıp ekonomiyi çökertecekmiş
yok parti içinde kaos çıkarıp partiyi dağıtıcakmış
yok mhp-chp birleşip heybetli biri geçecekmiş
yok daha fazla makarna dağıtacakmış
hey yavrum hey formül çeeeeeekk!!
eğitim + daha iyi ekonomi + kaliteli muhalefet + inançların siyasetin malzemesi olmaması gerektiği anlayışı... veya erdoğanın siyasi hayatına son vermesi veya ölmesi'nin ardından başka bir duygu ve inanç sömürücüsünün çıkıp xx partisini kurmasını beklemek.
o formülü bulan şahıs gözümden einstein dan daha yüce mertebededir. zira bir ülkeyi demokratik dikta dan kurtaracak kişidir.
çok kolay.

halkı eğitmek, okutmak, gündemden haberdar etmek.

bi dakika amk. zor olan buydu zaten.
h2o... anlayana!
içine edilen eğitim hükümetin içinde olduğu yargı tutarsız terörle mücadele açlık sınırı altında yaşamaya ve bir ton halkına ettiği küfüre rağmen insanlar bu kişilere hala sırf dindar zannettikleri için yaptıkları camilerden ve makarnadan oy veriyorlarsa kusura bakmayın ama akp siz bir türkiye formülü biraz hayalcilik oluyor.
belki anketlerde karsisinda hangi ilde hangi parti en yuksek oy aliyorsa ona oy atmak.ama dusuk bir ihtimal. sorun akp de degil sorun bu kadar rezaleti gormemeye yeminli surude ve bahceli kilicdari adam diye piyasaya suren mal muhalefette.
Varolan cobanın yada yenı gelecek cobanın bu ülkeden gitmesi.haliyle sürü onu takip edecektir.