1. ?.
  türkie de muhafazakar demokratların geldiği son noktadır.
  akp tüketilmiş, iş güzar ve ihaleci bir partidr.
  alt yapı sorunları ve makro ekonomi hariç tr nin siyasi sorunlarına deva olamamıştır.
  demokratikleşmeyi ancak kendi işine gelecek kadar desteklemiştir ama...
  malesef hala bu admalardan daha iyisi bulunmamaktadır.
  şimdilik.
  4 -4 ... pirifani
 2. 1.
  (bkz: akp nin devlet liselerinin altını oyması/#16960071)
  ... gizli sosyal
 3. 2.
  (bkz: saadet partisi)

  reklam eksikliğinden kaynaklanan durum. akp'ye verilen reklam paraları saadet'e verilseydi şimdiye seçilmişti...
  2 -1 ... anambunelan
 4. 3.
  tam anlamı ile siyasi bir ikiemdir.
  ... pirifani
 5. 4.
  mantıklıdır. akp ninde çok yanlışları vardır fakat şuanki durumda ondan başka iktidar olabilcek bir parti yoktur malesef.
  1 -1 ... erken oten horoz
 6. 5.
  napak amk napak gidelim yeşillere ya da demokratlara mı verelim.
  ... kirkincikapi
 7. 6.
  yüksek kesimin kabul etmek istemediği bir ülke gerçeğidir. kaçınız açta açıkta acaba? bundan on yıl öncesine kadar millet iş bulamazken şimdi iş beğenmiyor. hoş maaşlar kaliteli alım gücü yüksek demiyorum ancak açlıktan nefesimizin koktuğu dönemler geçti. daha iyi siyaset yapacak bir parti varsa buyursun çıksın. şimdi hepsi atıp tutmakta asgeri ücreti bilmem şöyle yapacağız falan filan, tabi hazır parayı yemek kolaydır halkın parasını halka geri dağıtacaksın da nereye kadar birader, kaç yıl götürebilirsin yani böyle? bırakın artık şu koltuk sevdasını.
  1 ... xyazar
 8. 7.
  Milleti duzmek konusunda daha iyisi yok dogru ama partner degistirmenin zamani gelmedi mi?
  ... emin sifatiyla zilyed
 9. 8.
  boş oy atmakla sonuçlanması gereken beyan. türkiye'de mevcut olan tüm partiler belli bir siyasi, dini, felsefi görüşe taraf olarak hareket etmekteler. türk halkı; akp harici diğer partilerin ortaya kayda değer, elle tutulabilir fonksiyonel argümanlar, tasarılar, fikirler koyabildikleri dahi görülmemiştir.

  chp, mhp, tkp, bdp, işçi partisi, saadet vs. kim gelirse gelsin mevcut iktidardan daha iyisini yapamayacağını bilmek için nostradamus olmak gerekmez. hele ki maziye baktığımızda yaklaşık 10 sene boyunca koalisyonlardan yaka silken iki ileri bir geri türkiye cumhuriyeti'nin bugün büyük bir ivmelenmede olduğu da aşikâr.

  öte taraftan bunu yüzeysel ve sığ olan temsillerle izah etmeye çabalamak malayani bir uğraştır. kaldı ki bugün 70 adet siyasi partiden söz etmekteyiz. böylesi son derece hassas ve ciddi bir meseleyi hiçbir fizibilite yapmadan, süzgeçten geçirmeden "gidin kime veriyorsanız verin, bir sürü seçenek..." diyerek laubalileştirmek sağlıklı değildir.

  ayrıca şu bir hakikat: insanoğlu ne idüğü belirsiz ve hakkında malumat sahibi olmadığından daima korkar ve sakınır. lakin öte taraftan nispeten hoşnut olmasa bile kör topal ilerlese dahi tamamen tanıdığı bir barışık-bir dargın olguya yakın bulur kendini.
  ... lightsaber