bugün

adalet ve kalkınma partisinden hoşlanmama, oy vermeme, muhalefet etme, yaptıklarını eleştirme nedenleridir. yaşadığım memleketteki su ve yol sorunu olsun, akp nin terör konusundaki pasif duruşu olsun, işsizlik olsun vs. vs. bu nedenler arasında gösterilebilir.
robın hood' felsefesinin tam tersi çalışmaları.
-milli görüş gömleğini çıkarmalarıdır. (yılan mısın? ikide bir gömlek değiştiriyorsun)
- bir duruşun, prensiplerin, ilkelerin olsun.(2010 yılında libya'da muammer kaddafi insan hakları ödülünü alıp da 2011 yılında kaddafi insan hakları ihlalleri yapıyor nato müdahalesinin yanındayız de me.)
sevmeye neden bulamamak.
Beynimin olduğunu ve instructionu nu iyi okuduğumdan olsa gerek.
akp'nin türkiye'yi dünyanın en saygın ülkeleri arasına sokması ve ülke ekonomisi ve yaşam kalitesine kattığı ve de dini özgürlük getirmesine rağmen hala bu yüce partiyi sevmeyenlerin cevap vermesi gereken soru.
sana ne yeterli olur mu?
arama yapılınca milyon tane aynı başlığın olduğunun farkına varılacağı beceriksiz troll sorusudur.
konuşacaklarımın siyasete gireceğini biliyorum bu yüzden cevabı vermiyorum.
bilmem. hakikaten niye sevmiyoruz bu partiyi? gül gibi geçinip gidiyor işte memleket. ne var sanki sevmeye çalışsak?

hiç düşünmedim bunu bak. çocukluğuma inilse bişeyler çıkar mı acaba?

(bkz: akp karşıtlığı neden bu kadar önemli)
kişinin ağırına gitmeesi durumudur. kabul etmede zorlanma ve bazsı sancılar çekebilirler.

hatırlayalım ; şükrü saraçoğu ne demişti ; bu ülkeden dini atmak için 40 yıl gerekli.

40 geçti !!
dini siyasete alet etmeleri yeterlidir bu konu başlığı için. üstelik kimseyi ilgilendirmediğini düşünmekteyim.
Sizin gördükleriniz sadece satın alınan medyadan yansıtılanlar. Biraz araştırma yapıp olaylara çıplak gözle bakarsanız neden sevmediğimizi görüceksiniz. Akp yaşam kalitesi falan katmadı aksine yaşam kalitesi isteyen insanları, öğrenciyi, kadını, erkeği hapse tıktı konuşturtmadı susturdu onları. Dini özgürlük dediğin ne Allahaşkına? Üniversiteye girerken türban taktırmamakmı? Bunu günlerde mecliste tartışıp dinle devlet işlerini birbirine karıştırmakmı? Asıl ben sana soruyorum siz neden seviyosunuz bu partiyi?
tecavüzcü çoşkun yaklaşımı yerine, nuri alço stilini tercih etme olabilir?
belkide her ülkeyle bizi savaşa sürüklemesindendir. belki de yolsuzlukların çıkmasından ve her geçen gün kat kat eklenip artmasındandır. belki de aslında 2001 yılında hiç olmayan şehit sayısının an itibariyle yüzlerce olmasındandır. belki de dini özgürük haline getirip değilde yaşam içerisinde zorunlu yapıp gözümüze gözümüze sokmasındandır. belki de asla yapamayacağı devrimlere,yeniliklere sözler vermesindendir. belkide yandaşı olmayan kimseyi sevmeyip insanlığı bi çöplük gibi kullanmasındandır. belki de yönetimde hiç akp dışında bir partinin olduğu bir ile gitmeyen insanların ukalalık taslayıp bazı şeyleri görmezden gelmesindendir. ve belki de asla bir 2023 göremeyip geleceğimizin kara bir çarşaftan ibaret olduğunu bizi bilmemizdendir.
Bir anket basligi daha. ama iyi baslik. acan arkadasi tebrik ederim.
tanim: yazarlarin iktidar partisini sevmeme sebepleridir.
sebep: gotleri kalktigi icin.
yüce parti mi güldürme ya şimdi buraya @1 falan yazardımda moderasyon kızıyor biliyo musun?
Her şey (sevgi de nefret de) karşılıklı tabi. Ya da (bkz: ben bilmem başkanım bilir) *.
ismim mustafa kemal' belki ondandır. Damarlarıma işlemiş atatürkçülük, cumhuriyetçilik...
abdullah öcalana sayın demesinden olabilir mi peki? verdiği sözleri tutmamasından? veya kürtajı yasaklamasından? milyonlarca şey yazabilirim buraya.
teröristlere af çıkartıp, serbest kalmalarını sağladıkları için. gazilere, şehitlere ihanet ettikleri için. daha başka sebep aramaya gerek dahi yoktur.
başımızda imam istemiyoruz.
iktidara geldiğinden beri laiklik ilkesini bozması. gecenin saat 3 ünde kendi vekilleriyle yasa çıkarması. kendi adamlarını devlet dairelerinde torpille işe sokması. halka erzak dağıtıp 'o kadar erzak aldık oy vermezsek günah olur' zihniyetini yetiştirmesi. Terörle mücadeledeki yetersizliği. yanlış kürt politikası uygulaması. bodrumda amerikan askerinin başına çuval geçiren arkadaşlarımızın ellerinden görüntüleri alıp yok etmek istemeleri.
Gün gelecek Olimpiyatlarda, FEM dershanelerinden yetişmiş badem bıyıklı sporcular bizi MASA TENiSi'nde temsil edecekler. Abdest almak için katlanmış kumaş pantölenleri ile endam edip göğsümüzü kabartacaklar. Evet bunun olacağına inanıyorum inş.
turkiyenin cahil kesimini din olgusu altinda kendine baglayan bir parti oldugu icin.
güncel Önemli Başlıklar