bugün

aslında bilinç altında akp'yi ne kadar çok sevdiğini bilen fakat bunu kelimelere dökemeyen platonik kişi söylemidir. (bkz: bu korkunç bir şey)
chp li kemofaşo zihniyet'ten arkadaşları olan ve onları kaybetmeyi istemeyen bireyin onların yanında siyaset konuşmasıdır. arkadaşları öyle bir baskı yapmıştır ki öyle bir faşizanlıkla karşı karşıyadır ki fikirlerini dökemez çünkü arkadaşları da değerlidir.
her iki kişiden biri işte bunlardır. sokağa çıkıyorum akp yi seven yok. ama seçimlerde ne hikmetse..
kendi inandıklarını bile doğru, yanlış savunmaktan korkan riyakar insandır ve tipik akp seçmenidir.
anti-akp'li kimi faşist kemalistlerin çok ağır mahalle baskısından dolayı akp'li olmadığı/oy vermediği halde onların yaptığı olumlu işleri belirtmek isteyen kişilerin kendilerini yapmak zorunda hissettiği.

eğer bu sahtekarlık ve ikiyüzlülükse diğerlerinin de zırt pırt ettiği;

"benim de ananemin* başörtüsü var, ama..."
"ben de dindarım hatta eltimin oğlu 5 vakit namaz kılar, ama..."
"benim de kürt arkadaşlarım var ama..."

benzer cümleler vardır. ikiyüzlülük kötü şey ama, arasıra insan dönüp kendisine de bakmalı, neden hep "rabbena hep bana diyorum acaba" diye? mahalle baskısı iyi şey değil, evet.
Farkındaysanız eğer Son zamanlar “akp yi sevmem ama” ile başlayan cümleler sık kurulmaya başlandı. Benim için bir mahsuru yok kurulan cümleler devrik olmadıktan sonra.
gizli erdoğan'cıdır. çevresi sol kesim olduğu için böyşe cümleler kurmak zorunda kalıyor olabilir. açık açık beyan ederse dışlanacağını ya da tersleneceğini iyi biliyor.
Akp yi sevmem ama rte yi dahada çok sevmem.
Her zamanki gibi 'ama' dan öncesi yok sayılacaktır.
Akpyi sevmem ama mhpden nefret ederim. Diye devam edebilir.
%43,62 ihtimalle, Akp ‘yi sevmem ama kılışdar’da lider vasfı yok diye devam eder.
Ben partiyi sevmem reisi de sevmezdim ne yalan söyleyeyim ama yunan spikerler sag olsunlar ülkemizi bizden daha iyi tanıyorlar ve kıyas yapıyorlar. Avrupa da askeri anlamda ciddi güç olumsuz son 10 yılda. Ve erdogan diyor devamlı nefret ediyorlar. Avrupa sevmiyorsa doğru yoldayız bence.
Zamanında hep oy vermiş dayılar söyler.