bugün

(bkz: o değil de fazıl say ülkeyi terketti miydi)
akp uber otesi, sirf milleti dusundugu icin "babalar gibi" satan bir partiyi begenmeyen insan soylemi. bu adamlara hic iyilik yaramiyor yahu... her sey sizin icin lan.

(bkz: babalar gibi satariz)
(bkz: star gazetesinin provakasyonu)*
(bkz: bakın bugün de şeriat gelmedi)
akp'yi yerinden indirecek tek meşru kanal seçimler olduğu için ve istemeyen zaten oy vermediği için anlamsız kalan slogandır. demokrasi yazmayı öğrenin önce ondan sonra miting yapın diye nasihat edilecek topluluktan duyulmaktadır.

(bkz: tkp)
(bkz: şimdi buralar solcu* dolacak)

edit: evet, halktan gelen tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor..şuanda bültenimizdeki bütün eksi butonları çökmüş durumda. edit içinde edit:*
akp yi istemediğimiz gibi tkp yi de istemiyoruz üstüne birde dtp yi de istemiyoruz denilecek olay.
(bkz: bin kişi ister bir kişi alır)
(bkz: fazıl say arkadaşları yanında götür)
sonunda solu birleştirdik.
(bkz: yaşasin)
gülü seven dikenine katlanır.
cumhuriyet eylemleri yaptık mhp lisi geldi dp lisi geldi dsp chp ve hatta dtp liler geldi fakat chp sahip çıktı.deniz baykal sanki herkes kendi seçmeniymiş gibi boy gösterip bol küfür yedi.

şimdi aynı şahıslar bu sefer akp yi istemiyoruz mitingi yapıyorlar bu sefer tkp kendisine malediyor.

sayın solcu parti yandaşları bu ülkede sağcı insanların eylem yapmalarına izin yokmu.kardeşim ne pismişsiniz be.devrim böyle yapılan birşeyse ben ta öyle devrimin çok afedersin.
türkiyede her iki kişiden birinin söylediği cümle. her iki kişiden öteki de malum tam tersini söylemektedir. bu durumda tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan? yoksa bardağın yarısı boş mu dolu mu?

tavsiye editi: önünüzdeki maçlara bakın. ne demiş fatih terim: we want to see front.
ondokuz mayıs üniversitesi içerisindeki tüm duyuru panolarına güzel bir çıkartması yapıştırılmış anlamlı sözdür. fen edebiyat fakültesi dekanı* elleriyle kazımaya çalışsa da cam panolarda yerini almıştır. öğrenciler ders saatlerini göremediği için yakınsa da yırtmaya çalışmak gibi bir tepki vermemiştir.
tkp'li olmamama rağmen en önde bayrak tutacak kişinin ben olacağım büyük bir miting olmalı. artık bu kadarıda fazla fettul-islam ve neferlerini, tıpkı izmirde yunan askerini denize döktüğümüz gün gibi, amerikan askerlerini istanbulda döktüğümüz gün gibi denize dökeceğiz. akp'yi is-te-mi-yo-ruz.
seçim günü sandıkta söylenmesi gereken bir laftı. sen ben söyledik. ama birileri de aksini söyledi.

o dakikadan itibaren ne yaparsan yap beş kuruş etmez.

alır topu tüfeği indiririm hepsini diyorsan orda iş değişir. hiç bir hükümeti orada tutamazsın o saatten sonra. sonra asker gelir sonra cezaevleri dolar işkenceler olur vs.

vel hasılı; iş bitmiştir olan olmuştur. seçimle gelen seçimle gitsindir. askerin her müdahelesinde daha derine gömülen bir ülke olarak bundan sonra bunu istemeyelimdir.

zamanında söylenmesi gereken laftır bu.

"bayram geçtikten sonra borozanı g*tüne sok" demiş atalar.
(bkz: nereyi imzaliyim)
oy vermeyenlerin en doğal hakkı olan durum.
misal bende tkpyi istemiyorum.
ne güzel bir durumdur, demokratik hak olarak dile getirilir, gösteri de yapılır, yürüyüş de yapılır. ama sonuç beklenecek yer ne gazete kupurlerinden aparma bir iddianame olmalıdır, ne zinde güçler; bunun aksiyona geçeceği yer sandık başıdır.
demokratik bir istektir. her kişinin bunu söylemeye hakkı vardır, istemeyecegin yer sandıktır, ergenekona üyeysen ve anti demokratik darbe planlıyorsan, gece 4 te evinden alınmaya razı olacaksın.
gün itibariyle yüzde 55-60 tarafından desteklenmeyen slogan.

Öyle ya da böyle oyları arttı.

biz, boka sarıyor memleket dedikçe millet boka sarılıyor.

Boksever milletiz vesselam.
istemiyoruz da ne? adamlar istenmedikçe başımızda. istememek çözmüyor. bir şeyler yapmak lazım. yapabiliyor muyuz? hayır....
sultan abdulhamit neden tahttan indirildi?
sultan abdulhamit eğitim sistemini tamamen düzeltti.. ilk tarımsal ilaçlamayı getiren o dur bu topraklara.. halk mahsul almaya başladı zenginleşti.. müslümanlar ticaret yapsın diye teşvikler sağladı.. daha önemlisi halk ile iç içeydi.. halk o nu seviyordu.. netice? ittihat terraki dediğimiz, yöneticileri kısmen yahudi, ermeni, kürt olan ve ısrarla turan coğrafyasını savunan garip bir oluşumun üc beş dehası(!) sultanı tahttan indirdi.. ülkeyi felakete sürükledi.. mazeretleri de bugünle aynıydı.. bana kalırsa bu başlığı açanlardan biride, akp ye kapatma davası açanlar gibi aynı zihniyetin yani ittihatçı zihniyetin tohumlarıdır. bu ülkede %70 lik bir kesim olan akp %30 a karşı mücadele edip yenildi.. hazin bir sonuç.. bir başka tespitte desenize hepimiz yargıtay için bir hiçiz?..
ak partiyi savunduğum fln yok.. yanlış anlaşılmasın.. ama dünyanın hiç bir yerinde özgürlüklerden bu kadar bahsedildikten sonra özgürlüklerin bu kadar kısıtlandığı görülmemiştir..
ergenekonun mahsulüdür diye düşünecek olursak eğer ergenekon denilen çete zaten hep vardı bu topraklarda.. ergenekon dediğimiz oluşum aslında derin devletin kısmen görünen yüzüdür.. göründükleri kadarıyla da iktidar partisini kapatıcak kadar güçlü kimselerdir.. bana kalırsa izlediğimiz bir güç oyunudur.. ülkede kimlerin daha güçlü olduğunu belirleyecek bir oyundur.. akp kapatılması durumunda bu ülkede ki derin devlet 100 yıl daha varlığını sürdürecektir.. halkın kafasında 100 yıl daha ne bu derin devlet diye soru işareti olarak kalacaktır.. kapatılmazsa eğer bu ülkede ki sanaiciler, başbakanın pazarladığı vatan topraklarını alan güç odakları vs. daha güçlüdür diyebileceğiz.. filler ve çimen ilişkisine dönüşen bu oyunun faturası ısrarla bize kesilecektir yine.. allah bu milletin yardımcısı olsun..
bir grup vatanseverin(!) toplaşıp aralarında onu istemiyoz bunu istemiyoz derken ağızlarından çıkıveren sloganik foseptiktir.

ulen bi özgürlükçü bildiğim inandığım tkp vardı o da sıçtı iyi mi! bu milletin nerdeyse yarısı bu adamlara oy vermiş istemiş, sen nasıl hem sosyalist olup hem de bunu görmezden gelebiliyorsun?

özgür düşünce, fikir özgürlüğü, inançlara saygı, insana saygı nerde?

bi taaki seçimde tekape ye oy verecektim vazgeçtim.
tkp düzenlemeseydi daha bir ilgi cekici olurdu diye düsündügüm miting, cünkü 'ne komünistim ne birşey istemiyorum kardesim akp yi bunun icin komunist olmam gerekmez' diye düsünüyor insanlar, ayrıca tayyip e lolipop vermeleri de cok yerinde olmustur.